Los Angeles'tan Route 66'dan, Arizona'ya, Büyük Kanyon'a ve Anıt Vadisi'nin büyüleyici oluşumlarına kadar uzanır. Kuzeye doğru giderken yol, milli parklara girer. Sonra, Ölüm Vadisi ve ulusal parklar ardından yer alıyor. İçlerinden motosikletçi olmayanların bile bildiği Route 66, Yolların Anası olarak da anılır. Amerika Birleşik Devletleri’nde doğudan batıya doğru giden bu yol, 3.940 kilometre uzunluğundadır. Chicago’dan başlayan Route 66, Missouri, Kansas, Oklahoma, Teksas, New Mexico, Arizona ve Kaliforniya’yı geçerek Los Angeles’ta sona eriyor.