ANKARA HABERLERİ

Galeri açılımı

Hürriyet Haber
12 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Şubat 2011 - 23:37
Hürriyet Haber

Oto galerilerinin kent dışına çıkarılmasına ilişkin tartışmalar henüz soğumamışken, 14 bin 326 metrekarelik taşınmaz alana, kat karşılığı oto galericiler sitesi ve belediye hizmet alanı inşaatının yapılması amacıyla ihaleye çıkılıyor. Yaptırılacak işin tahmini bedeli ise 17 milyon 252 bin TL olarak belirlendi. İhale 24 Şubat tarihinde yapılacak.
Yenimahalle Belediye Başkanlığı’nın Kat Karşılığı Oto Galericiler Sitesi ve Belediye Hizmet Alanı İnşaatı yaptırılması ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre mülkiyeti belediyeye ait Macunköy’deki 14 bin 326 metrekarelik miktardaki taşınmaz arsa üzerinde kat karşılığı oto galericiler sitesi ve Belediye Hizmet Alanı inşaatının yaptırılması amacıyla kapalı teklif usulü ihaleye çıkılacağı duyuruldu.

17 milyon TL

İşin tahmin edilen bedeli Bayındırlık ve İskan Bakanlığı 2010 yılı birim fiyatları ile 17 milyon 252 bin 111 TL olarak belirlenirken, geçici teminat bedeli ise 517 bin 563 TL olarak tespit edildi.
İhale 24 Şubat Perşembe günü saat 14.00’da Yenimahalle Belediyesi Encümen Toplantı Odasında yapılacak. Yapılan ihaleden sonuç alınamaması veya ihaleye katılımın olmaması halinde, ihale komisyonunca uygun görülmesi halinde aynı şartlarla; İhale tarihinden itibaren 15 gün içerisinde istekli olması durumunda 10 Mart saat 14.00’de Pazarlık Yöntemi uygulanacak ve talipli olmaması veya sonuç alınamaması halinde ise ihale iptal edilecek.

Modern bir showroom olacak

YENİMAHALLE içinde faaliyet gösteren esnafa modern imkanlar sunmak istediklerini belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “İstanbul yolunda faaliyet gösteren ve birinci el satış yapan otoshowroomların bulunduğu bir hizmet alanı yapacağız” dedi. Yerleşim yerlerinden uzakta bir tesis yaptıklarını belirten Yaşar şunları söyledi:
“Kentsel Dönüşüm plan notlarında otogaleri alanı olarak görünen bu alanı bir oto showroom gibi yapmak istiyoruz.  Birinci el araçların, tıpkı İstanbul yolundaki satış alanları gibi toplandığı modern bir alan esnafımız için de iyi olacak. Yerleşim yerlerinden uzak olduğu için vatandaşımız sıkıntı çekmeyecek.”

İki yıllık öykü

2009 yılının Mayıs ayında İçişleri Bakanı Beşir Atalay, oto galerileri konusunda “Bu konuda en sıkıntılı illerden birisi Ankara’dır, ama Ankara bu konuda mesafe almıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızı ve Ankara Valisini bu konuda göreve davet ediyorum. Basının huzurunda, bu konuda çabuk mesafe alsınlar. Yoksa ben bizzat İçişleri Bakanı olarak farklı işlem yapacağım” açıklamasını yapmıştı. Gökçek “Beşir Abi bize bir 30 milyon dolar bulursa, kamulaştırmayı hemen bitirir, sorunu da hemen hallederiz” yanıtını vermişti. En son geçtiğimiz yılın sonunda Büyükşehir Belediye Meclisi, gerekli kararı çıkarmış, İçişleri Bakanı Atalay ve Başkan Melih Gökçek Gölbaşı’nda yeni tesisin temelini atmıştı. Ancak Gölbaşı’ndaki tesis için yargıya giden galericiler, yürütmeyi durdurma kararı almışlardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Galeri açılımı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:01
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:46
  • Akşam
   19:41
  • Yatsı
   21:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı