Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Galaxy S8'de fiziksel Home butonu olsaydı nasıl olurdu?

  Hürriyet Haber
  03.05.2017 - 07:53 | Son Güncelleme:

  Galaxy S8 fiziksel home düğmesini kaldırarak iyi bir iş yaptı; peki ama home düğmesi olsaydı nasıl görünecekti? Cevap, Samsung'un bu patentinde gizli!

  Galaxy S8'in ekranı, telefonun ön yüzünü neredeyse tamamen kaplıyor. Samsung, bu harika tasarım için hem fiziksel home düğmesini, hem de logoyu kaldırdı. Ancak her telefonda olduğu gibi Galaxy S8 de final sürüme ulaşana kadar birkaç farklı sürümden geçti.
  Galaxy S8de fiziksel Home butonu olsaydı nasıl olurdu
  Yukarıdaki Samsung patenti, fiziksel home düğmeli bir Galaxy S8'in neye benzeyeceğini gösteriyor. Patentin fikirleri koruma altına almak üzere mi alındığı, yoksa bir prototipi mi yansıttığı bilinmiyor. Ancak çizim, home düğmesine önde pek yer kalmadığını açıkça gösteriyor. Home düğmesinin kaldırılmış olmasına sanırız sevinmeliyiz, aksi halde daha kötü bir tasarımla karşı karşıya kalacaktık. Düğmenin küçülen boyutları ve konumu, ergonomiyi muhtemelen iyice azaltacaktı.

  Bununla birlikte parmak izi tarayıcısının kameranın hemen yanında değil, daha kolay ayırt edilebilen bir konumda olmasını tercih ederdik.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: IBM'İN 100 YILDA SUNDUĞU 8 TEKNOLOJİK ARAÇ

  Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge kapış kapış satıyor
  Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge kapış kapış satıyor!
  Galaxy S8'de olan iPhone'da olmayan 10 özellik!
  Samsung'un yeni canavarı Galaxy Note 8 gerçekten geliyor!
  Etiketler: galaxy s8 plus , telefon
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı