Teknoloji Haberleri

  Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus'a bomba özellik!

  Hürriyet Haber
  09.01.2018 - 06:37 | Son Güncelleme:

  Samsung'un amiral gemisi akıllı telefonları Galaxy S8+ ve Galaxy S9 Plus'a Android 8.0 Oreo güncellemesi ile tescilli ses standardı Dolby Atmos desteği geldi.

  Dolby Laboratories tarafından yaratılan tescilli ses standardı Dolby Atmos, Samsung S8 ve Samsung S8 Plus'a geldi. Kısa süre önce yayınlanan Android 8.0 Oreo'nun son beta sürümü ile beraber gelen özellik, telefonların ses kalitesini daha da iyileştirdi.

  Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plusa bomba özellik

  Reddit kullanıcıları tarafından keşfedilen bu yeni özellik sadece Qualcomm Snapdragon 835'li cihazlarda kullanılabilecek. Samsung'un Exynos 8895 çipsetli uluslararası modellerinde ise bu özellik kullanılamayacak. Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus için Android 8.0 Oreo'nun son sürümü Şubat ayında dağıtılacak. 

  Hisleri iletebilen ilk taşınabilir biyonik el geliştirildiBilim insanları, İtalya'nın Roma kentinde dokunma hissini iletebilen ve laboratuvar dışında kullanılabilen ilk biyonik eli tanıttı.Biyonik elin takıldığı kişi, yaklaşık 25 yıl önce elini kaybeden Almerina Mascarello oldu. Mascarello "Neredeyse elim geri gelmiş gibi oldu" dedi.Aynı ekip 2014'te de hisleri iletebilen ilk biyonik eli geliştirmişti. Ancak bu elin bağlı bulunduğu bilgisayar çok büyük olduğu için yalnızca laboratuvarda kullanılabiliyordu.Bilim insanları elin çalışması için gereken bilgisayarı bir sırt çantasına sığdırmayı başararak biyonik eli ilk defa taşınabilir hale getirdi.
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı