Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Galaxy S6 hayal kırıklığı mı

  Hürriyet Haber
  05.07.2015 - 10:56 | Son Güncelleme:

  Samsung'un yeni amiral gemisi, beklenen satış seviyelerine ulaşamadı mı?

  Bu sene satışa sunulan Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, tüketici tarafında gayet olumlu karşılanan bir cihaz oldu. Çoğu tüketici, beklendiği gibi tercihini Samsung'un telefonlarından yana yaptı ancak sektör uzmanları, Galaxy S6 satışlarının ikinci çeyrekte beklenenin gerisinde kalacağına inanıyorlar.

  Sektör kaynaklarının yeni raporuna göre Samsung'un IT ve mobil bölümü, bu çeyrekte 2,76 milyar dolarla 3,03 milyar dolar arasında işlem karı elde edecek. Bu, çeyrekten çeyreğe yüzde 22 artış anlamına geldiği gibi, yıldan yıla yüzde 24 gerileme anlamını taşıyor. Bu performans, Galaxy S6'nın beklenenin altında izleyen satışlarıyla ilişkilendiriliyor. Firmanın umudu ise sonraki çeyrekte çıkacak olan Galaxy Note 5'te.

  Samsung'un daha büyük ekrana ve pile sahip, yeni bir Galaxy S6 Edge Plus'ı da yakında piyasaya sürmesi bekleniyor. Bu yeni modelin piyasadaki S6 Edge'den farklı olarak Snapdragon 808 işlemciyle gelmesi bekleniyor. Galaxy Note 5 ise Apple'ın yeni iPhone 6S'inden önce satışa sunulacağı için, önemli bir avantaja sahip olacak.

  GALAXY S6'DA OLAN iPHONE 6'DA OLMAYAN 6 ÖZELLİK

  Etiketler: iphone 6
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı