Teknoloji Haberleri, Son Dakika, Haberler

TEKNOLOJİ

  Galaxy Gear'ın Türkiye'de çıkış fiyatı belli oldu

  07 Eylül 2013 - 02:13Son Güncelleme : 07 Eylül 2013 - 09:34

  Gelecek yıllara damga vurması beklenen giyilebilir teknolojiler, akıllı saatlerle popüler hale geliyor. Dün Samsung’un Berlin’de tanıttığı Galaxy Gear modeli ile akıllı telefonların kullanım alışkanlığı tamamen değişmeye hazırlanıyor.

  Bu yeni dönemde akıllı telefonlar ile yapılabilecek birçok işlem akıllı saat ile gerçekleştirilebiliyor ve telefondaki tüm bildirim saat üzerinden takip edilebiliyor. ABD fiyatı 299 dolar olarak açıklanan Samsung Galaxy Gear’in Türkiye’ye bin TL’ye geleceği belirtiliyor.

  GALAXY’SİZ ÇALIŞMIYOR

  Akıllı saatler, akıllı telefonlarla beraber çalışabilecen cihazlar olarak kullanıcılara sunuluyor. Yani Samsung Galaxy Gear’da SIM kart yuvası olmadığı için ayrı bir şekilde kullanılamıyor. Cihazda bulunan Bluetooth ile akıllı saat kullanıcıların sahip olduğu akıllı telefona bağlanıyor. Bu bağlantıdan sonra akıllı telefondaki tüm bildirimler, sosyal ağlar, e-posta ve daha birçok akıllı saate uygun uygulama Galaxy Gear ile takip edilebiliyor. Bu yüzden akıllı saat teknolojisi kullanıcıları akıllı telefon ekranından ayırıyor ve akıllı saat ekranına yöneltiyor.

  Samsung Galaxy Gear ile kullanıcılar artık akıllı cihazlarına daha hızlı ulaşma imkanı sağlayabilecek. Akıllı telefonlar artık cepten veya çantadan çıkarılmadan bir kol hareketiyle kontrol edilebilecek. Galaxy Gear’ın kayışında bulunan mikrofon sayesinde telefon görüşmelerin akıllı saatten de yapabilmek mümkün. Akıllı telefonlara gelen çağrılar, Galaxy Gear üzerinden cevaplanarak, sadece akıllı saat üzerinden konuşabiliyor. Telefon rehberine de erişebilen Samsung Galaxy Gear ile arama yapabilmek ve kısa mesaj gönderilebiliyor. Öte yandan Samsung Galaxy Gear, Samsungun Galaxy serisindeki bazı akıllı telefon modelleriyle sınırlı durumda. Galaxy S3, Galaxy S4, Galaxy Note 2 ve Galaxy Note 3, Samsung’un akıllı saatiyle kullanılabilen cihazlar arasında yer alıyor. Yani Apple ve HTC başta olmak üzere tüm markaların akıllı telefonları Galaxy Gear ile kullanılamıyor.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 30 Yorum }
  • hakan kaya 7.9.2013 10:01:53
   çin li firmalar yüzlerce çeşidini piyasaya sürecekler. Sonuçta bluetooth üzerinden telefondaki minik yazılım ile haberleşen basit bir aksesuar. bluetooth kulaklık dan farkı yok her kez kendi saatini yapacak tüm markalar için. çok daha ucuz çok daha güzel modeller çıkacaktır.
  • cihan cihan 7.9.2013 09:51:22
   zaten üstümüzde telefonu tasıyoruz ve telefonun ekranı daha büyük :)
  • mehmet HOŞ 6.9.2013 15:53:39
   Her şeyi başkalarından 2-3 kat fazlasına almak bizim kaderimiz mi? 299 dolarlık Galaxy Gear bize 500 dolara geliyor.
  • onur gentas 6.9.2013 14:57:12
   Kolumuzdan da eksik olsun artık. Nedir bu teknoloji çılgınlığı yeter artık.
  • serkan kalemci 6.9.2013 14:27:53
   Cep telefonu kanser tetikleyicisidir.Nerende taşırsan taşı..
  • taner seyid 6.9.2013 14:24:14
   Mantık bir yön seçememiş belli. Bunu alanlarda denek olacaklar. Bir taraftan dev ekran telefonların reklamını yap ardından da ceviz kadar saat çıkar. İşin tuhafı kocaman ekran telefon tercih eden biri ceviz kadar saati neden alsın? Saat tek çalışsa güzel ama aksi halde yalan :)
  Sayfa Başı
  HaberlerSonbaharrotasiistanbulYağmurlu havada gezilebilecek yerlerSalzburgAVUSTURYAFaroe Adaları neredeFaroe Adaları