« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaraylıların yüzde 70'i beni destekler

TT Arena’nın açılışındaki konuşmalarıyla tepki alan Erdoğan Bayraktar iddialı konuştu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Eski TOKİ Başkanı, “Canaydın karşımızda naif ve güçsüz duruşu dün gibi aklımda’ değil, beraber üzülüyorduk iş yürümüyor diye mahsun dedim. Yanlış anlaşıldım” dedi. Yapılacak tarafsız ankette G.Saraylıların yüzde 70’inin kendisini destekleceğini açıkladı.

TÜRK Telekom Arena’nın açılışında yaptığı konuşmayla tepki alan, ıslıklanan ve akabinde de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın stattan ayrılmasına neden olan eski TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar yanlış anlaşıldığını söyledi.
Bloomberg’de yayınlanan Söz Sende programına katılan, Balçiçek İlter’in sorularını yanıtlayan Bayraktar, statta yaşananları açıkladı...
“Özhan Canaydın’ın karşımızda naif ve güçsüz duruşu dün gibi aklımda…” bugün olsa o cümleyi söyler miydiniz?
- Hiç öyle bir şey demedim.
Üzülüyorduk
Ne dediniz?
“Mahsun” dedim. O kadar çok mücadele etti ki işin uzamasına üzülüyordu anlamında söyledim. O da mahsun ben de mahsun demek istedim. Beraber üzülüyorduk iş yürümüyor diye…
- Hangi takımı tutuyorsunuz? G.Saraylı mısınız?
Trabzonsporlu’yum ama Trabzon’dan sonra tuttuğum takım Galatasaray’dır. Özhan Bey çok yakın arkadaşımdı, kendi bana getirdi kongre delege kartını. Ben 1972 yılından beri Trabzonluyum. Zaten Trabzonlular’ın neredeyse yüzde doksanı ikinci takım olarak G.Saray’ı tutar.
O güne dönseniz aynı şekilde mi konuşurdunuz Arena’da?
- Bilseydim getirirdim metni, o metinde bir şey yok ki…
Onore etmek istedim
Bütün stad mı yanlış anladı sizi?
- Yapılanları Galatasaray seyircisiyle paylaşmak istedim ve sesim duyulsun diye sesimi yükselttim. Bir de el hareketi yaptım, anlatabilmek için, o sert gelmiş olabilir. O tarz ve tavır sert gelmiştir. Tribünü idare etmek gerekirdi, o başka bir iş tabii. Konuşma metninde Canaydın’ı ve Galatasaray’ı onore etmek var tabii.
Başbakan stadı terk etti, kıyametler koptu, siz ne hissettiniz?
- Taraftara kızılmaz. Güzellik yaşamak istiyor, taraftara karşı küsmemek lazım. Başbakan üzüldü. Canaydın olmasaydı da o proje olmazdı. Erdoğan ‘Bu işi hallet yasalara dikkat et ama bu işi mutlaka yapacaksın’ dedi. Başbakan’ın emeği var alacaklı duruma mı geçti? Yok olmaz. Canaydın’ın da, Işın Çelebi’nin de müthiş emeği var.

Başbakan ‘yanlış yaptın’ dedi

 BAŞBAKAN, “Erdoğan sen orada yanlış yaptın, konuşmanın üslubu yanlıştı!” dedi. Tabii o benden çok daha tecrübeli. O siyasetçi. Ben teknisyenim. Yaşla olmuyor, tecrübeyle oluyor bu işler.  Galatasaraylılar sizi hala protesto ediyor mu? Hayır yok öyle bir şey. Ben bu konunun açılmasını hiç istemezdim ama öyle ustaca sordunuz ki mecbur kaldım. Bugün tarafsız bir anket yapılsa Galatasaraylılar’ın yüzde 70’nin beni destekleyeceğini ümit ediyorum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler