« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaraylılardan, Bakan Ünlü'yü ziyaret

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Galatasaray Başkanı Faruk Süren, halka açılım konusunda Beşiktaş'dan daha karlı bir yol seçtiklerini söyledi.

2. Dünya Kulüplerarası Futbol Şampiyonası'na katılmalarının onurunu paylaşmak için Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Fikret Ünlü'yü ziyaret eden Yalman ve yönetim kurulu üyesi Mehmet Cansun, kendilerini eleştirenlere en güzel yanıtı verdiklerini ifade ettiler. Jardel'in Portekiz'e transferi konusunun da artık bittiğine değinen Süren, "kötü golcümüzü tüm Dünya'nın kabullenmesiyle onur duyuyoruz" diyerek Brezilyalı futbolcuyu eleştirenlere mesaj yolladı.

Süren, Beşiktaş Kulübü'nün halka açılımı ile kendilerinin seçtiği yolun ayrı olduğunu belirterek, ``Biz sadece futbol şirketiyle bu işi yürütme taraftarı değiliz. Bu yüzden Beşiktaş'ın borsada fazla bir talep göreceğini sanmıyorum. Biz ise reklam, telivizyon ve pazarlama gelirleriyle de büyük paralar kazanacağız. Örneğin bugün 10 milyon dolar aldığımız stattan, yeni projemizle 41 milyon dolar kazanacağımızı düşünüyoruz'' dedi.

Kupada Trabzonspor'la eşleşmelerini ise fazla önemsemeyem Süren, "Nasıl olsa büyüklerle karşılaşacaktık. Ha bu turda olmuş, ha diğerinde farketmez. Ben Galatasaray'ı, her rakip önünde daha şanslı bulurum'' dedi.

Mehmet Cansun ise bir soru üzerine müesseselerin kulüpleşmesi yerine, özellikle basketbolda kulüplerle müesseselerin birleşmesi gerektiğini vurguladı.

Bakan Ünlü ise, sarı-kırmızılıların başarılarıyla millet olarak onur duyduğumuzu ifade etti ve ``Başarı sporcularımızdan, ödül bizden. Yeni yönetmeliğimiz ve çıkarmaya uğraştığımız yeni spor kanunumuzla daha büyük başarılara ulaşacağımıza inanıyorum'' şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz