« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Galatasaraylı olmanın gururunu yaşıyorum'

Galatasaray'ın Antalyaspor'dan renklerine bağladığı Volkan Yaman, transferinin ardından kendisine olan ilginin arttığını söylerken, çocukluğundan beri Galatasaray taraftarı olduğunu kaydetti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Futbol Federasyonu'nun yayın organı TamSaha dergisinin Ekim ayı sayısına açıklamalarda bulunan Volkan, transferinin ardından Florya Metin Oktay Tesisleri'ne adım atar atmaz bir medya ordusuyla karşılaştığını belirterek, “Büyük takımda beklentiler daha fazla oluyor ve bunun sorumluluğunu daha çok hissediyorsunuz. Bunun dışında küçüklüğümden beri taraftarı olduğum bir takımın oyuncusu olmanın gururunu yaşıyorum. Babam Galatasaraylıydı ve ben de onun sayesinde Galatasaraylı oldum. Galatasaray Almanya'ya geldiğinde, babam beni mutlaka kampa götürürdü” dedi.

Galatasaray'da Ergün Penbe ve Hakan Şükür'e hayranlık duyduğunu anlatan Volkan, sarı-kırmızılı takıma transfer olmanın kendisine olan güvenini artırdığını kaydederken, “İkinci Lig'den Milli Takım'a seçilebilmek çok nadir olan bir şey. Fatih Terim hocama çok şey borçluyum. Beni Milli Takım'a çağırarak kendime inanmamı ve öz güvenimi yükseltmemi sağladı. Milli Takım oyuncusu olduğunuzda da 'Neden büyük kulüplerde oynamayayım' diye düşünüyorsunuz elbette. Şimdi Milli Takım'a geldiğimde, Fatih hocama borcumu ödemek için de ekstra çaba gösteriyorum” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz