Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaraylı Ferhat Rehber'in azmi

Galatasaray'ın minik takımının kaptanı olarak katıldığı turnuvada ikincilik kupasını kaldıran Ferhat Rehber, 12 yaşındayken geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. "Futbol hayatı bitti" denildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ancak genç yetenek azmetti ve yeşil sahalara döndü. Şimdi 19 yaşında ve yurtdışından teklif alıyor. 2003'te Paris'te düzenlenen Petit Danone Kupası'na katılarak ikinci olan takımın kaptanı 12 yaşındaki Ferhat Rehber kupayı dönemin Futbol Federasyonu başkanı Haluk Ulusoy'un elinden almıştı.

YENİBOSNA'DA OYNUYOR

Ancak turnuvadan 6 ay sonra Rehber ailesinin yaşadığı trafik kazası her şeyi alt üst etti. Hafta sonu Kumburgaz'daki yazlıklarından dönerken, baba Mirza Rehber otomobiliyle takla attı. Kazada anne Filiz Rehber hayatını kaybederken Ferhat ile kız kardeşi Dilşat ağır, baba Mirza Rehber hafif yaralandı. Ayak ve leğen kemikleri kırılan Ferhat Rehber annesinin öldüğünden habersiz hastanede 1 ay tedavi gördü. Ayağındaki platinlerin çıkarılmasının ardından futbola dönmek isteyen Ferhat'a kötü haber verildi. "Futbol hayatın bitti" denildi. Fakat minik kaptan arkadaşları antreman yaparken saha kenarında aylarca onları seyredip, bir yandan da güçlenmek için spor yaptı. Annesinin acısını futbol aşkı ile yenmek isteyen Rehber, tekrar takıma girmeyi başardı. Galatasaray alt yapısından hiç ayrılmayan Ferhat, kazanın üzerinden tam 7 yıl geçtikten sonra yaş sınırından dolayı takımından ayrılıp İstanbul'daki üçüncü lig takımı Yenibosnaspor'a transfer oldu. Sol açık oynayan 19 yaşındaki Ferhat, 20 maçta 3 gol atıp 5 asist yaptı. Genç futbolcuya geleceğin yıldızı gözüyle bakan menejerler, onu başta İran olmak üzere yurtdışına transfer etmek için uğraşıyor. Teklifleri değerlendireceğini söyleyen Ferhat Rehber "Hiçbir futbolcunun başına böyle kazalar gelmesin" diye konuşuyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz