« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaraylı basketbolcuları soyanlara 2.5 yıl hapis

Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı oyuncuları Cenk Akyol, Ender Arslan ve Carlos Alberto Arroyo’nun valizlerini çaldıkları iddiasıyla yargılanan iki kişi 2,5 yıl hapse çarptırıldı.

Burcu PURTUL UÇAR / İSTANBUL
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Liv Hospital Erkek Basketbol Takımı oyuncuları Cenk Akyol, Ender Arslan ve Carlos Alberto Arroyo’nun yemek için durdukları restorantın önünde park ettikleri otomobilin bagajından çaldığı iddiasıyla yargılanan iki kişi 2,5 yıl hapse çarptırıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre Galatasaray Basketbol Kulübü oyuncuları Cenk Akyol, Ender Arslan ve Carlos Alberto Arroyo, 3 Ekim 2013 tarihinde Uşak’ta yapılan Türkiye Kupası eleme maçı Abdi İpekçi Spor Salonunda buluştu. Üç basketbolcu Cenk Akyol’un aracıyla saat 15:15’de Atatürk Havalimanı’na gitmek üzere hareket ettiler. Acıkan oyuncular araçlarını havalimanına varmadan önce Yeşilköy’de bulunan bir restoran önüne park ettiler. İddiaya göre Cenk Akyol’un bagajı kilitlemediğini gören Şafak Şavkın isimli kişi bagajı açarak içlerinde oyuncuların ipad ve şahsi eşyalarının bulunduğu 3 çantayı da alarak kayıplara karıştı.

HAVALİMANINDA FARKETTİLER

Havalimanına varan oyuncular, aracın bagajını açtıklarında eşyalarının çalındığını fark etti. 3 oyuncunun şikâyeti üzerine harekete geçen polis ekipleri ertesi gün Şişli’de bir taksiyi şüphe üzerine durdurdu. Otomobilde müşteri olarak bulunan Savaş Ş. ve Şafak Ş.’ın kardeşlerin üst aramalarında oyuncuların eşyaları bulundu. Bunun üzerine iki kardeş gözaltına alındı, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. Savcılık hazırladığı iddianamede Şafak ve Savaş Ş. hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

KARDEŞ FİRAR ETTİ

Tutuklu olan iki kardeş 3,5 ay sonra tahliye edildi. Başka suçtan tutuklu olduğu için serbest bırakılmayan Şafak Ş. o suçtan ev iznine çıktıktan sonra bir daha cezaevine dönmeyerek firar etti.

KARDEŞİNİ SUÇLADI

Bakırköy 16. Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen davanın karar duruşmasına tutuksuz sanık Savaş Ş. katıldı. Davanın karar aşamasına geldiğini belirten hakim sanıktan son sözünü sordu. Savaş Ş. “Hırsızlık suçuyla alakam yoktur. Bu hırsızlığı kardeşim yaptı. Eşyaları benim haberim olmadan evime getirdi. Ben onun eşyaları sandım. Beraber dışarı çıktığımızda 10 metre gitmeden polis bizi aldı. Suçsuzum, beraatımı istiyorum” dedi.

Sanık Savaş Ş.’ın son sözünün ardından kararının açıklayan mahkeme her iki kardeşi ‘Kilitlenmek suretiyle muhafaza edilen eşyanın alınması’ suçundan 3’er yıl hapse mahkûm etti. Mahkeme bu cezayı sanıkların duruşmalarda gösterdiği ‘İyi hal’ nedeniyle 2 yıl 6 ay hapse çevirdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler