Futbol Galatasaray'ın Udinese maçı yarıda kaldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  158
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Galatasaray'ın Udinese maçı yarıda kaldı

Galatasaray’ın Avusturya’nın Klagenfurt’ta Udinese ile oynadığı maçta gurbetçi taraftarlar yine ses bombaları ve meşaleler ile hazırlık maçını zehir etti. Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan teknik direktör Hamza Hamzaoğlu ile kaptanlar Selçuk İnan ve Hamit Altıntop ise yaşananlara adeta isyan etti.

Sarı kırmızılı takım Avusturya kampında Klangenfurt kentindeki Sportpark Stadı'nda as futbolcuları ile çıktığı ilk hazırlık maçı 0-0 devam ederken, 34. dakikada gurbetçi taraftarların taşkınlığı nedeni ile yarıda kaldı.

Karşılaşma daha ilk dakikalardan itibaren iki kez durmak zorunda kaldı. 4.dakikada sahaya atılan ses bombaları ve meşaleler nedeni ile maça 2 dakika ara verilmek zorunda kalındı.Galatasarayın Udinese maçı yarıda kaldı

Sabri ve Hamit, taraftarlarına tepki gösterip, “Ne yapıyorsunuz?” diye bağırsa da gurbetçiler oyuncuları dinlemeyip ses bombaları atmaya devam etti.

Selçuk kızıp yedek kulübesine otururken karşılaşma 2 dakika sonra yeniden başladı. Ancak 34.dakikada yine aynı sahne yaşandı.


HAMZAOĞLU KIZDI TAKIMI SAHADAN ÇEKTİ
Galatasaray taraftarının sahaya attığı meşaleler, yanıcı maddeler ve ses bombaları üzerine önce maçın hakemleri ve Udinese takımı soyunma odasının yolunu tuttu.

Galatasarayın Udinese maçı yarıda kaldı

Taraftarların teknik heyet ve oyuncularının tüm uyarılarına rağmen ses bombaları atmaya devam etmesi üzerine Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu da, “Yeter artık bitti” diyerek taraftarına tepki gösterdi.

Gurbetçi taraftarlar iki takım içeri girdikten 10 dakika sonra da tekrar sahaya ses bombaları atmaya devam etti.

Daha sonra stat hoparlöründen maçın gurbetçi taraftarların yaptığı taşkınlık nedeni ile iptal edildiği ve Galatasaray ile Udinese'nin, yani iki takım oyuncularının da sahaya çıkmak istemediği anonsu yapıldı.

Öte yandan birçok İtalyan taraftar da "Bu nasıl organizasyon, paramızı geri verin?" şeklinde tezahürat yaptı.


HAMZAOĞLU: BU NASIL ÖZGÜRLÜK?
Yarıda kalan karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulunan Galatasaray teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu yaşananlara tepki gösterdi. Hamzaoğlu, "Sezona hazırlanmak ve yurt dışındaki Galatasaray taraftarı ile bütünleşmek için buraya geldik. Takım için önemli bir maçtı ama yarıda kaldı. Üzüldüğüm şey, Galatasaray’ın ismini bu şekilde zarara sokmak Galatasaray taraftarına yakışmıyor. En çok üzüldüğüm şey, kilometrelerce uzaktan Almanya ve diğer ülkelerden gelen aileler sefillik çekip geliyor. Onlar aynı yolu bu şekilde geri dönecek. Buna kimin hakkı var? Özgürlük de, ben seni rahatsız ediyorsam bu nasıl özgürlük?" dedi. Bunu
Nasıl bu karar alındı?

Galatasarayın Udinese maçı yarıda kaldı
Hamzaoğlu, hakemler ve rakip takım yöneticileri soyunma odasında olayları konuştu...

Genç teknik adam açıklamalarının devamında yaşananlara adeta isyan etti; "Hakem içeri giriyoruz dedi. Kararı o aldı. Zaten Eray’ın da gözüne bir parça gelmiş tribünden atılan cisimlerden. Allah korusun bir göz kaybettikten sonra mı bir şeyler olacak? Allah aşkına biz ne zaman akıllanacağız? Yeter artık ama yeter... Almanya’da yasaklandı, İngiltere’de ceza aldık, burada da yarın yasak gelirse ne olacak? Bu bizim açımızdan çok kötü bir şey. Galatasaray, ülke, Türk futbolu açısından kötü bir şey. Ülkesini, vatanını, takımını seven insan bunu yapmaz. Yapmamalı…"

Hamza Hamzaoğlu rakip takım Udinese'nin de sahaya çıkmak istemediğini, "Çünkü 2.yarıda biz o kale önünde nasıl oynayacağız? dediler" sözleriyle anlattı.


SELÇUK: HAYIR BİZ BÖYLE İNSANLAR DEĞİLİZ
Maç sonu açıklamalar yapan kaptan Selçuk İnan'da yaşananlara tepki gösterdi. Yaşananlara çok üzüldüğünü belirten Selçuk, bu tip olaylar nedeniyle yurt dışında genellemeler yapıldığını, 'Türkler böyledir' denildiğini söyleyerek "Hayır biz böyle insanlar değiliz" dedi.

Rakip takım ve hocasının güvenlik sebebiyle maça çıkmak istemediklerini belirten Selçuk bunu trajik bulduğunu söylerken sözlerini şöyle sürdürdü, "Dersler çıkarmalıyız bunlardan. Uyarı haddim değil ama bunu yapan arkadaşlardan rica ediyorum. Futbol güzel bir oyun. Yurt dışına çıkınca bunu daha iyi anlayabiliyoruz. İnsanlar ailesi ve çocuğu ile maça geliyor. Biz bu tarafını örnek almalıyız. Dediğim gibi üzgünüz. Umarım bundan sonra böyle olaylar yaşanmaz. Bundan dilimiz yeterince yandı."

Galatasarayın Udinese maçı yarıda kaldı

HAMİT: BAZI KİŞİLER RESMİ BOZUYOR
Yarıda kalan maç sonunda açıklama yapan bir diğer isim olan Hamit Altıntop da yaşananlara isyan etti. Altıntop maç sonu açıklamasında şunları söyledi; "Bunlar üzücü olaylar. Türk insanına yakışmayan olaylar. Renkler önemli değil, futbol paylaşımdır, kolektif oyundur. Eleştiriler, ıslıklar olacaktır ama aralarındaki bazı kişiler maalesef resmi bozuyor. Buna izin vermemek lazım. Engel olmak gerekir. Türk futbolu ne hale geldiğini görüyoruz. Almanya’da maç oynama yasağımız var. Şampiyonlar Liginde İngiltere’de oynadık, ceza aldık. Şimdi burada… Nereye gidecek bunun sonu? Ciddi şekilde düşünmek lazım."


Yorumları Göster
Yorumları Gizle