« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ın savunma isyanı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, Fenerbahçe’nin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na her yönüyle savunma yapabildiğini, ancak bu hakkın kendilerine tanınmadığını söyledi.

Tahkim Kurulu’nun verdiği karara saygılı olduklarını ve itiraz etmediklerini ifade eden Dürüst, "Ancak, biz savunma hakkımızı yeterince kullanamadığımızı düşünüyoruz. Bize federasyondan gönderilen 3 satırlık yazıda, (1 maç seyircisiz oynayacaksınız, savunmanızı yapın) denildi. Ancak, Fenerbahçe Tahkim Kurulu’na giderek kendilerine yöneltilen iddiaları ve raporları görebildi, biz ise görmeden kendimizi savunmak zorunda kaldık" diye konuştu.

Bunun çifte standart yarattığını ileri süren Dürüst, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fenerbahçe’nin hakkını bu şekilde araması onların davranış şeklidir. Haklarını aradılar, biz karışamayız. Ancak, onlar hakkını arayabilirken, biz aynı şekilde davranamadık. Bu tür savunmalarda önce yazı yazarsınız, (sözlü savunma yapabilir miyiz) diye. Ne yani biz de 10 kişi mi gitseydik."

"2’Sİ DE SEYİRCİLİ OYNANMALIYDI"

Dürüst, seyircisiz oynama cezasına bir anlamda kendilerinin önayak olduğunu kaydederek, ancak burada yapılana uygulamanın doğru olmadığını savundu.

Dürüst, şöyle devam etti:

"Belki Türkiye’de nahoş olayların önlenebileceği şeklinde düşünürek, seyircisiz oynamayı kabul etmiştik. Ancak, bu cezanın 2 takıma da verilmesi gerekirdi. Yarın bize verilen her cezada Tahkim Kurulu’nun kapısına mı dayanalım ?"

Karşılaşmayı seyircisiz oynamanın futbolcuları ve milyonlarca Galatasaray seyircisini de cezalandırmak anlamına geldiğini kaydeden Dürüst, "İstanbul seyircisi cezalandırılabilir. Ancak, tüm Türkiye’deki milyonlarca Galatasaray seyircisi nasıl böyle bir haktan mahrum edilebilir. UEFA Kupası Şampiyonu Galatasaray’ın futbolcuların günahı nedir? Onlar seyircisiz boş bir stada oynayacaklar" diye konuştu.

TANMAN, DEVRE ARASINDA

Galatasaray’ın eski kaptanlarından Cüneyt Tanman ile futbolda koordinatörlük yapması konusunda anlaştıklarını da anlatan Ali Dürüst, Tanman’ın devre arasında göreve başlayacağını söyledi.

Dürüst, Marcio’nun Ankaragücü’ne transferi konusunda görüşmelerin sürdüğünü de vurgulayarak, bu oyuncu için Ankara ekibinin yeni bir öneri vermesini beklediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz