« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ın radarında Ruud Boffin var

Muslera'ya yedek bir kaleci arayışında olan Galatasaray'da gündeme sürpriz bir isim geldi: Eskişehirspor'un Belçikalı kalecisi Ruud Boffin.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Sinan Bolat'ın sezon sonunda takımdan ayrılması ve genç kaleci Eray'ın da tecrübe eksikliği sebebiyle Fernando Muslera için yedek bir kaleci arayışına giren sarı kırmızılı ekipte gündeme sürpriz bir isim geldi. Eskişehirspor'un Belçikalı kalecisi Ruud Boffin.

Geçtiğimiz sezonun 2. yarısından itibaren Eskişehir kalesini genç yetenek Ali Şaşal'a kaptıran Boffin'e siyah kırmızılı yönetim sezon sonunda kulüp bulması için izin vermişti. Belçikalı kalecinin ismi ise bu gelişmeler sonrasında sarı kırmızılı ekibin scout ekibi tarafından teknik heyete sunuldu. Teknik heyet ise Boffin için olumlu görüş bildirdi.

Ancak Boffin'in Galatasaray'a transferi için önemli aşama var. Yönetimler arasında gerçekleşecek bonservis pazarlığı. Galatasaray yönetimi Boffin için Eskişehirspor yönetimi ile temasa geçti ve transfer şartlarını sordu. Siyah kırmızılı ekip henüz yanıt vermemiş olsa da, Galatasaray'ın ekonomik şartlar sebebiyle bu oyuncuyu takas ile kadrosuna katmak istediği Eskişehirspor'un ise mutlaka nakit bir miktar para talep etmesi bekleniyor.

Öte yandan Galatasaray'ın, Boffin'i transfer ederse 18 kişilik kadroda bir tane Türk kaleci bulundurma kuralını da genç kaleci Eray ile çözeceği düşünülüyor. Muslera forma giydiği sürece yedek kaleci Eray olacak. Ancak Uruguaylı kalecinin sakat ya da cezalı olması durumunda kaleye Boffin geçecek.

Belçikalı kalecinin ismi Hakan Arıkan'ın Trabzonspor'dan ayrılması sonrasında bordo mavili ekibin de gündemine gelmişti.

TÜRKİYE VE AVRUPA'DAN TRANSFER HABERLERİBunları da Beğenebilirsiniz