« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ın kararı İran'ı üzecek

Daha önce İran'dan gelen hazırlık maçını teklifini kabul eden Galatasaray'ın, 'mali' nedenlerden dolayı İran'a gitmekten vazgeçtiği açıklandı.

EKBER KARABAĞ - TAHRAN / DHA
SON GÜNCELLEME

İran'ın Tebriz Traktörsazi futbol takımı tarafından yapılan hazırlık maçı önerisine sıcak bakan ve 19 Temmuz'da İranlı futbol severler karışışına çıkması beklenen Galatasaray'ın kararında değişiklik yaparak İran'a gitmekten vazgeçtiği bildirildi.

Traktörsazi resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ,"Mali konular ile ilgili anlaşmazlıklar nedeniyle bu maç yapılamayacak" diye duyuruldu. Galatasaray'ın İran'a gelmesi için büyük uğraşlar verildiği ve hatta siyasiler bile devreye girdiği belirtildi. Türkiye'nin Urumiye Başkonsolosu Erdoğan Odabaş, Galatasaray'ın İran'da hazırlık maçı yapması için defalarca Ankara'yla görüştüğünü bildirmiş.

Türkiye ile iyi ilişkiler içerisinde olan Tebrizli takım, Ocak ayında stadının suni çimlerini bir Türk firmasına 90 bin dolar vererek yaptırmış. Takım,100 bin kişilik bir stat yapımı için de bir Türk firması ile görüşler yürütmektedir. Galatasaray'dan önce geçen yılın sonunda Fenerbahçe ile de görüşen takım yine hayır cevabı almış.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz