« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ın istikrar abidesi

Galatasaray'da sezon öncesi takımdan ayrılacağı iddiaları gündeme gelen Kamerunlu defans oyuncusu Rigobert Song, sarı-kırmızılı ekibin bu sezon en istikrarlı ismi olarak dikkat çekti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Sarı-kırmızılı kulüpte 4. sezonunu geçiren Kamerunlu oyuncu, bu sezon geride kalan karşılaşmalarda teknik direktör Karl Heinz Feldkamp'ın değişmez ismi oldu.

Turkcell Süper Lig'de 8. haftanın ardından liderliğini sürdüren Galatasaray'da Song, bu 8 karşılaşmada da 90'ar dakika görev yaparken, UEFA Kupası'ndaki Slaven ile FC Sion mücadelelerinde de yine 90'ar dakika sahada kalmayı bildi.

Galatasaray defansının adeta bel kemiği konumundaki Rigobert Song, Turkcell Süper Lig'de 720, UEFA Kupası'nda 360 dakika görev yaparak, toplamda 1080 dakika ile takımının en fazla süre alan oyuncusu unvanını elde etti.

SERVET VE ORKUN TAKİPTE

Rigobert Song'un ardından kaleci Orkun Uşak ile defans oyuncusu Servet Çetin, Alman çalıştırıcı Feldkamp'ın diğer vazgeçilmez isimleri oldular.

Her iki isim de ligdeki 8 maçın 7'sinde ve UEFA Kupası maçlarının da tamamında takımdaki yerlerini aldılar.
Sakatlığı nedeniyle ligde bir maçı kaçıran Servet ile kaleyi yalnızca Vestel Manisaspor karşılaşmasında Aykut'a bırakan Orkun, ligde 630, UEFA Kupası'nda 360 dakika oynayarak, toplamda 990'ar dakika sahada kalmayı başardılar ve takımın en istikrarlı diğer isimleri oldular.

Öte yandan, bir diğer defans oyuncusu Volkan Yaman da ligde ve UEFA Kupası'nda toplam 973 dakika forma giyerek Song, Orkun ve Servet'i takip etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz