« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ın istediği genç Fenerli çıktı

Galatasaray'ın Divan kurulundaki gündemine Sami Çölgeçen tarafından gelen genç Recep Niyaz Fenerbahçeli çıktı.

A.A
SON GÜNCELLEME

Genç yetenek Recep Niyaz  fotoğrafları

Galatasaray Kulübü'nün dün yapılan Divan  Kurulu toplantısında, takıma kazandırılması için teklif edilen Denizlispor  altyapı futbolcusu Recep Niyaz, kendisini takımda Barcelona kulübünün ünlü  oyuncusu Messi'ye benzettiklerini söyledi.

15 yaşındaki Denizlispor Koleji öğrencisi  Niyaz, kendisini mahalle arasında top oynarken babasının keşfettiğini ve 7 yıldır  Denizlispor altyapısında futbol oynağını ifade etti.

Recep Niyaz, isminin Galatasaray Kulübü Divan Toplantısı'nda geçmesinden  dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Doğuştan Fenerbahçeliyim. Önceliğim Fenerbahçe olur. Kulübüm ve ailem  izin verirse Galatasaray'a da gidebilirim. Ben ekmek paramı futboldan kazanmak  istediğim için kulüp fark etmez. Profesyonelce oynarım. 7 yıldır Denizlispor  altyapısındayım. Daha uzun yıllar kulübümde oynayıp tecrübe kazandıktan sonra  yükselmeyi çok istiyorum.”

Babasının da daha önce futbol oynadığını ve futbola çok meraklı olduğunu  belirten Niyaz, “Beni babam keşfetti. Mahallede arkadaşlarımla futbol oynarken  keşfedip Denizlispor'a yazdırdı. Ağabeyim de profesyonel futbolcu. Denizlispor'un  A genç bölümünde 2,5 yıldır profesyonel futbol oynuyor. Kardeşim de iki yıldır  Denizlispor'un altyapısına gidiyor” dedi.

Denizlispor altyapısındaki antrenörlerin kendisini Barcelona'nın ünlü  oyuncusu Messi'ye benzettiklerini ifade eden Recep Niyaz, şunları kaydetti:“Stil olarak topu ayağımda iyi tutuyorum, çabuk adam geçiyorum. Bu  nedenle beni genelde forvet arkasında oynatıyor hocalarım. Oyun sıkıştığı anda  paslarımla oyunu açabiliyorum. Forvet ve kanat oyuncularını besliyorum. Süratim  ve tekniğim nedeniyle birebir de çok çabuk adam geçebiliyorum. Son vuruşlarım da  iyi olduğu için takımda güzel goller de atıyorum. Bu özelliklerimden dolayı  hocalarım bana 'Messi' diye hitap ediyorlar.”

Galatasaray Divan Kurulu Toplantısı'nda söz alan üyelerden Sami Çölgeçen,  Denizlispor altyapı futbolcusu Recep Niyaz'ın alınmasını tavsiye etmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz