« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Galatasaray'ın da burada olması gerekiyor"

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Beşiktaş'ın Bolu'da yapmayı planladıkları tesis için her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özçimen, Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay'ın Bolu'da tesis yapımı hakkında yaptığı incelemelere ilişkin yaptığı açıklamada, “Beşiktaş'a çok sıcak bir karşılama yaptık. Bizim doğamız, zaten herkesi kendisine hayran bırakan bir doğa. Beşiktaş da aynı tepkileri verdi” şeklinde konuştu.

"BOLU'DA TESİS DÜŞÜNÜYORUZ"

Beşiktaş yetkililerinin Bolu'daki izlenimlerinin yönetim kurulu toplantısında değerlendirilerek bir çalışma başlatılacağını belirten Özçimen, “Şimdi ifadeler, 'nişan yapıldı, söz kesildi, artık düğünü bekliyoruz' şeklinde. Onlar buradaki izlenimlerini yönetim kurulunda değerlendirecekler. Oradan çıkacak karara göre peyzaj mimarları gelip bakacaklar. Ondan sonra biz onlara her türlü desteği vereceğiz. Biz, bu tesis çalışması için her türlü yardıma varız” ifadesini kullandı.
Özçimen, Galatasaray'ı da Bolu'ya beklediklerini dile getirerek, Galatasaray'ın geç kalmamasını istedi.

“Çok büyük şey kaçırıyorlar. Biran önce irtibat kurulması gerekiyor” diyen Özçimen, burada Galatasaray'a ve Beşiktaş'a yetecek yerlerin bulunduğunu anlatarak, takım yetkililerinin kente gelmesini beklediklerini dile getirdi.

Özçimen, Galatasaray'ın tesis yapmak için girişimde bulunması gerektiğini kaydederek, “Fenerbahçe'nin Topuk Yaylası'nda olması, Beşiktaş'ın Bolu'ya gelmesi, bunlara kendi çapında bir rakip daha lazım. Galatasaray'ın da burada olması gerekiyor” dedi.

Bolu'nun gelecek yıllarda spor turizminde iddialı bir çıkış yapacağını belirten Özçimen, kentin deniz turizmi hariç bütün turizm alanlarında olma potansiyelinin bulunduğunu ifade etti.

Özçimen, Türk takımlarının yurt dışı yerine yurt içinde kamp yapmaları gerektiğini anlatarak, Bolu'da yapılan ve ileride yapılacak olan tesislerin tamamlanmasının ardından birçok spor takımının Bolu'yu tercih edeceğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler