Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ı kötü yönetiyorlar

Sarı kırmızılı takımın eski teknik patronu, ‘Taffarel, Hagi, Popescu gibi kaliteli futbolcuların yerini doldurmayı başaramadılar. Seçilen futbolcular konusunda ve teknik direktör tercihinde bir yönetim hatası var’ dedi.

Bülent BOĞ
SON GÜNCELLEME
G.SARAY Yönetimi, Ergun Gürsoy’un ‘Her alanda F.Bahçe’nin gerisinde kaldık’ açıklamasıyla sarsılırken, eski teknik direktörü Karl Heinz Feldkamp da Cimbom’un iyi yönetilmediğini söyledi. UEFA Kupası ve Süper Kupayı kazanmış bir takımın arkasından yaşadığı düşüşü ve mali sıkıntıyı kötü yönetime bağlayan Feldkamp şöyle dedi: ‘Taffarel, Hagi, Popescu gibi kaliteli futbolcuların, takıma katkısı olan bir teknik direktörün yerlerini doldurmayı başaramadı. Hem bu futbolcuların yerlerine seçilen futbolcular konusunda hem de teknik direktör tercihinde bir yönetim hatası var. Avrupa’nın büyük kupalarını kazanmış sahada başarılı bir takımın mali olarak da iyi durumda olması gerekir. Bir yönetim zaafı olduğu ortada.’

F.Bahçe daha iyi takım

Ligin uzun bir maraton olduğunu ancak şu anki görüntü ile ligde şampiyonluk düğümünü Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki maçın çözeceğine inandığını belirten Kalli, ‘F.Bahçe daha iyi takım. G.Saray yenmek zorunda. Bütün problem de buradan kaynaklanıyor’ diye konuştu. Kendi dönemiyle şimdiki Cimbom’u karşılaştırırken, ‘Benim çok büyük bir şansım vardı. 2 sene boyunca benimle birlikte alt yapıdan 7-8 oyuncu gelip takıma entegre oldu ve büyük yol kattettik. Bunun meyveleri daha sonra Milli Takım’da da görüldü. Şimdi eksik olan alt yapıdan gelenle bir bütünlük olmaması’ dedi.

Bir yıldız göremedim

Türk futbolunda izlediği kadarıyla büyük bir yıldız göremediğine değinen Feldkamp şunları söyledi: ‘Türk Milli Takımı’nın 4-5 maçını ve bazı büyük takımların karşılaşmalarını izledim. Şu anda öne çıkan bir isim göremedim. İyi oyuncu turnuvada çıkış yapan oyunculardır. Dünya Kupası’nda kimin daha iyi olduğu ortaya çıkar. 2002 Dünya Kupası’nda çok güzel bir Türk Milli Takımı vardı. 4-5 tane süper oyuncu vardı. 4-5 oyuncu yurtdışına gitti. Ama şu anda öyle bir futbolcu göremiyorum. Hakan Şükür ve onun gibi tecrübeli oyuncular Milli Takımınız için hala çok değerli. Önemli olan bir anda gençleştirme değil, gençleri yaşlılarla entegre etme. Bu sistemli ve başarıyı getirecek tarzda yapılmalı.’

Gerets’in saat isyanı

LiDER
G.Saray’da yarın oynanacak Erciyes maçının saati korkutuyor. Gündüz oynadığı karşılaşmalarda sürekli olarak puan kaybına uğrayan sarı kırmızılılar maç saatinin 18.45’ten 14.00’e alınmasından dolayı federasyona isyan etti. Teknik direktör Gerets, ‘Milli Takım’a en çok oyuncu veren kulüp biziz. Futbolcularımla 1 gün çalışıp maça çıkacağım. Bu durum takımı olumsuz etkileyebilir’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler