« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'ı bekleyen tehlike: Ya yetki ya istifa

Galatasaray yine kritik virajda... Başkan Duygun Yarsuvat, 6 Aralık'ta yapılacak Mali Genel Kurul'da 'borçlanma' ve Mecidiyeköy arazisi konularında yetki verilmezse istifa edecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fotomaç'ın haberine göre; Galatasaray bir türlü idari açıdan rahata eremedi. Bu durum aylardır saha içini de kötü etkiliyor. Ve Cimbom'da bir kez daha sıkıntılı bir dönem kapıya dayandı. Eski başkan Ünal Aysal, Riva arazisinin kullanımı konusunda yetki alamayınca istifa edip seçim kararı almıştı. Yerine seçilen Duygun Yarsuvat da benzer bir problemin eşiğine geldi. 6 Aralık'taki Mali Genel Kurul'da yönetim 'borçlanma' ve Mecidiyeköy arazisinin kullanımı için üyelerden yetki isteyecek.

POLAT CEPHESİ 'RET' DİYECEK
Yönetimin, bu isteğine karşı çıkan bir grup var. Seçimde Alp Yalman'a oy veren ve Yarsuvat'ın 'intikam timi' dediği Adnan Polatçılar'ın genel kurulda 'ret' oyu vereceği tahmin ediliyor. Bu durum Cimbom'u bir kez daha 'erken seçime' sürükleyebilir. Çünkü Duygun Yarsuvat'a yakın kaynaklar yetki alınamaması halinde başkanın görevinden ayrılacağını açık şekilde ifade ediyor. "Mayıs ayına kadar geldim" diyen Yarsuvat'ın gidiş tarihini Aralık ayına çekmesi halinde tüzük gereği Ocak'ta sarı-kırmızılılar yine sandık başına gidecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler