« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'dan Zekeriya Öz'e şok

Halen yurt dışında kaçak olarak bulunan eski Özel Yetkili Savcı Zekeriya Öz'e, Galatasaray'dan kötü haber geldi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'ın eski 2. başkanı Adnan Öztürk'ün kulüp disiplin kuruluna yazılı başvuruda bulunarak, eski başkan Adnan Polat tarafından 'başkan kontenjanı'ndan kulübe üye yapılan Öz'ün üyelikten çıkarılması için dilekçe ile başvurduğu öğrenildi.

Öztürk, halen yurt dışında kaçak konumunda bulunan Öz'ün üyelikten çıkarılması için dilekçesinde şu ifadeyi kullandı:Galatasaraydan Zekeriya Öze şok"Saygıdeğer Disiplin Kurulu Başkanı ve üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti ve değerlerine son derece bağlı olan ve görevleri başında bu değerleri korumak ve koruyacak gençler yetiştirmek olan kulübümüzün tüm sevenleri ama en başta genel kurul üyeleri tarafından sahip olduğu değerler çerçevesinde korunmak zorunda olduğu malumunuzdur.

04.05.2010 tarihinde, dönemin başkanı Adnan Polat tarafından, başkan kontenjanından üye yapılmış 15286 sicil nolu Zekeriya Öz isimli üyenin, kulübün herhangi bir değerini temsil etmek ve korumaktan yoksun olması, aksine Türkiye Cumhuriyeti tarafından terör örgütü olarak adlandırılan bir yapı ile birlikte anılıyor olması kanaatimce kulübümüzde üye olarak kalmamasını gerektirmektedir.

İsmi geçen üyenin kulübümüzle olan üyelik ilişkisinin sona erdirilmesi için gerekli araştırmanın yapılarak, gereğinin yerine getirilmesini saygılarımla arz ederim."


Bunları da Beğenebilirsiniz