« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'dan suç duyurusu!

Galatasaray Odeabank'ın Yunan ekibi AEK'yi 89-65 yendiği maçta sahaya yanan meşale ve ses bombası atıldı. Sarı kırmızılı takım 20 sayı önde iken gerçekleşen bu olaya Galatasaray yönetimi büyük tepki gösterdi. Yönetici Can Topsakal, suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, "Bir tane serserinin yaptığı bir şey. Akıl alacak iş değil" dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

2015-10-22Basketbolda ULEB Avrupa Kupası'nda şampiyonluğu hedefleyen Galatasaray Odeabank, dün gruptaki 2. maçında konuk ettiği AEK'yi 89-65 yenerek 2'de 2 yaparken, karşılaşmada akıl almaz bir olay yaşandı.

GALATASARAY 20 SAYI ÖNDE İKEN YAPTILAR
Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki maçın 14. dakikasında sarı kırmızılı takım 20 sayı farklı (31-11) önde olduğu sırada tribünlerden sahaya yanan meşale ve ses bombası atıldı. Bu maddeler sahadaki herhangi bir oyuncuya ya da görevliye isabet etmiş olsaydı, ciddi bir yaralanma dahi söz konusu olabilirdi. Neyse ki kimseye bir şey olmadı. Ancak hakemler karşılaşmayı bir süre durdurmak zorunda kaldı ve oyun sahanın temizlenmesinin ardından devam etti.

Olay son derece 'ilginç ve bir o kadar da anlaşılmaz' idi. Sebebi ise, yabancı madddelerin Galatasaray 20 sayı önde iken sarı kırmızılı tribünlerden atılmış olmasıydı. 
Galatasaraydan suç duyurusu
EUORELAGUE GEÇEN SEZON AĞIR CEZALAR VERMİŞTİ
Hatırlanacağı üzere Galatasaray Odeabank, geçen sezon İstanbul'da oynanan Kızılyıldız maçında bir Sırp taraftarın öldürülmesi nedeniyle Euroleague yönetimi tarafından ağır cezalara çarptırılmış ve bu olay bu sezon Euroleague'e davet edilmemelerinde etkili olmuştu.
Galatasaraydan suç duyurusu
CAN TOPSAKAL: BİR TANE SERSERİNİN YAPTIĞI BİR ŞEY
Galatasaray Kulübü olayın ardından hemen harekete geçti ve AEK maçında sahaya yabancı madde atan kişinin bulunması için suç duyurusunda bulundu.
Sarı kırmızılı kulübün basketboldan sorumlu yöneticisi Can Topsakal, konuyla ilgili olarak Hürriyet'e yaptığı açıklama, "Bu, bir tane serserinin yaptığı bir şey. Takımımız 20 sayı önde iken o şahıs sahaya yanıcı madde attı. Neyse ki kimsenin üzerine gelmedi. Biz suç duyurusunda bulunduk. Akıl alacak ve olacak bir iş değil" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler