« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'dan flaş Ergin Ataman kararı

Galatasaray Basketbol Şubesi’nin başına geçen kulüp yönetim kurulu üyesi Ural Aküzüm, oyuncusu Göktürk Ural'a tokat attığı için Türkiye Basket Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından 75 bin TL para cezasına çarptırılan koç Ergin Ataman'a verilen cezaya itiraz edeceklerini söyledi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

GS TV’ye konuşan Aküzüm, şunları söyledi.

"Taraftarlarımıza müjdem var. Kelsey Bone yarın takıma geri dönecek. Galatasaray Odeabank için bir gelir havuzu oluşturuyoruz ve skorer bir kısa oyuncu transferi daha yapacağız."

Ergin Ataman’a verilen ceza hakkında da konuşan Ural Aküzüm, cezaya itiraz edeceklerini başka koçların saha içinde oyuncularına çelme taktığını ancak bu gibi olaylara ceza verilmeyip kendi hocalarına soyunma odasında olan bir hadise için ceza verilmesinin yanlış olduğunu belirtti.

Galatasaraydan flaş Ergin Ataman kararı

GALATASARAY'I SARSAN TOKAT

GÖKTÜRK URAL: ATAMAN SADECE VURMADI

GALATASARAY'DA TOKAT İSTİFASI


Efes Pilsen koçu Ivkovic’in, Doğuş Balbay’a çelme taktığını ima eden Ural Aküzüm sözlerini şöyle sürdürdü; "Bu bana göre isabetsiz bir karar. Türkiye'de bazı takımların koçları saha içinde ve maç sırasında oyuncularına fiziksel müdahalede bulunuyor ve pas geçiliyor. Elbette ki bir kişinin bir kişiye şiddeti asla mazur görülebilecek bir şey değil. Ancak aleni olan şeylere ceza vermeyen federasyon soyunma odasında meydana gelen bir olayı çok çabuk cezalandırdı. Federasyon disiplin kurulunun almış olduğu karara itiraz edeceğiz.

Turgay Demirel FIBA başkanı oldu. Maalesef yıllardır Galatasaray aleyhine tutum takındı. Kendisinin FIBA başkanlığı ile basketbol federasyonu başkanlığını birlikte sürdürmesi zaten uygun değil.

Galatasaraydan flaş Ergin Ataman kararı
Galatasaray'ın basketbol şubesinden sorumlu yöneticisi Ural Aküzüm...

"ATAMAN’IN LİNÇ EDİLMESİNİ ANLAMIYORUZ"
Ergin Ataman Türkiye Basketbol milli takımın Baş antrenörü onlarca milli oyuncu yetiştirmiştir. Bir baba ve abi gibi uyarı amacıyla yapmış olduğunu söylediği bu hareketten dolayı linç edilmesini anlamıyoruz. Göktürk ural da bizim oyuncumuz, bu camianın evladı... Galatasaray aile içinde bütün bu sorunları çözecek tarihsel birikimi ve tecrübeye sahiptir. Biz bu konuyu zaman içinde çözeriz."

Galatasaraydan flaş Ergin Ataman kararı O TOKATIN CEZASI BELLİ OLDU


Bunları da Beğenebilirsiniz