« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'daki ödeme krizine yönetim müdahale ediyor

Galatasaray Liv Hospital'da, paralarını alamadıkları için dün antrenman boykotu yapan basketbolcular bugün de ikna edilemedi. Bazı oyuncular idmana çıkmayı reddedince baş antrenör Ergin Ataman çalışmayı iptal etti. Yönetim Kurulu ise bugün gerçekleştirdiği haftalık olağan toplantısında krizi masaya yatırdı ve acil müdahale kararı aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Liv Hospital'da paraların ödenmemesi nedeniyle yaşanan kriz bugün de çözülemedi.

3 aydır alacaklarının verilmediğini gerekçe gösteren sarı kırmızılı basketbolcular, dün akşam yapılan antrenmanı boykot etmişti. Boykot haberinin medyada yer almasının ardından NTV Spor'a telefon bağlantısı yapan Galatasaray'ın basketboldan sorumlu yöneticisi Can Topsakal, krizin çözüleceğini belirtirken, oyuncular aleyhine sert açıklamalar yapmıştı.

Ödemedeki aksamanın banka hatası olduğunu öne süren Topsakal, "Oyuncularımıza 2 ay geriden gelerek ödeme yapıyoruz. Ama ödeme yapıyoruz. Bankada bir problem oldu. Hata yaptılar. Yarın (bugün) sorunu çözeceğiz. Benimle temasa geçmemelerine hem üzüldüm hem sinirlendim. Bu iş çözülecek. Yarın saat 17:00'de yapılacak antrenmana oyuncular katılacak" açıklamasını yapmıştı.

Galatasaraydaki ödeme krizine yönetim müdahale ediyor

Galatasaray Liv Hospital, geçen hafta 20 bini aşkın seyircinin önünde Kızılyıldız'ı deplasmanda yenmeyi başarmıştı.

Can Topsakal, dün ifade ettiği üzere bugün oyuncularla bir araya geldi. Ancak kriz çözülmedi. Bazı oyuncular antrenmana çıkmayı kabul ederken, bazıları reddetti.

Anlaşma sağlanamayınca baş antrenör Ergin Ataman, bu akşam saat 17.00'de yapılması gereken idmanı iptal etti.


YÖNETİM KURULU'NDA KRİZ MASAYA YATIRILDI
Bugün TT Arena'da gerçekleştirilen haftalık olağan yönetim kurulu toplantısında ise basketbol şubesinde yaşanan kriz masaya yatırıldı. Yönetim oyunculara kısa sürede ödeme yaparak krizi çözme konusunda karar aldı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz