« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da uzun süre kalmak istiyorum

Galatasaray’ın yeni transferi Umut Bulut, takımın kamp yaptığı Avusturya’da basın mensuplarının karşısına çıktı…

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

İşte Umut Bulut’un basın toplantısından satır başları…

 

“Öncelikle büyük bir kulübe ve camiaya geldiğim için mutluyum. Çünkü her zaman hedefleri olan bir kulüp Galatasaray. Sadece Türkiye'de değil Avrupa'da da geçmişte yaptığı başarılarla Türkiye'nin önünü açmış bir camia. Yeni hedeflere de katkı sağlamak için elimden gelen her şeyi yapacağım.

GALATASARAY'DA BULUŞTULAR

 

Eski arkadaşlarım Selçuk, Ceyhun, Engin de burada. Takımdaki arkadaşlık ortamı çok güzel. Bu sene her şeyin güzel olacağını düşünüyorum.”

 

Çok zorluk çektim

 

“Çok duygusal bir oyuncuyum. Yurt dışında ilk 6 ay çok büyük zorluk çektim. Dil ve ortam anlamında sıkıntılarım oldu. 6 aydan sonra her şey daha iyi oldu.Duygusallığı aşmayı öğrendim. Bu bütün Türk futbolcularının yaşadığı sıkıntı. Bu anlamda kendimi çok geliştirdim. Bu benim için büyük bir artı.Avrupa'da futbol oynamamda tecrübemi arttırdı.”

 

Avrupa kupalarında oynama fırsatı verdi

 

“Ben 29 yaşındayım ve Avrupa kupalarında oynama fırsatı fazla bulamadım. Bu anlamda da Avrupa kupalarında da olacağı için Galatasaray benim için doğru tercihti. Çok büyük bir camia, Şampiyonlar Ligi hedefi var. Bana bu heyecanı ve fırsatı verecekti.”

 

Selçuk’un bana da G.Saray’a da büyük katkısı olacak

 

“Burada Fatih hocanın olması da büyük etken. Bize verilen görevi yaparız.Elmander mücadele eden bir yurt dışında izledim. Selçuk yeteneği ile üst düzey bir oyuncu. Selçuk’un hem bana hem Galatasaray'a büyük artısı olur.”

 

Burak'a tek tavsiyem

 

“Burak’ın kararına karışmam. Ama benim ona ilk söylediğim şey, hangi ülkeye gidecekse İngilizcenin yanı sıra gideceği o ülkenin dilini öğrenmesi gerekli.”

 

Galatasaray'da uzun süreli kalmak istiyorum

 

“Kiralık olarak Galatasaray'a geldim ancak uzun vadede Galatasaray’da kalmak istiyorum. Bunun sonucunu göreceğiz teknik heyet ve yönetime bağlı.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler