« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da takım doktorunda sakat oyuncular hakkında açıklama

Galatasaray Takım Doktoru Yener İnce, sakatlığı bulunan futbolcuların tedavi süreci ilişkin Galatasaray Televizyonu'na açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İnce, sakat oyuncuların son durumuna yönelik şunları kaydetti:

"Sinan, oldukça bizim beklediğimizden de iyi durumda. Onunla düz koşulara hatta arttırmalı koşulara başladık. Verdiği reaksiyon da iyi, çok da iyi çalışıyor. Sinan da gayet iyi durumdayız.

Sabri yine benzer şekilde Sinan kadar ciddi bir sakatlığı vardı. Sabri’nin de çalışmalarını iyi gidiyor. Son dönemde koşularını yaptık. Az bir işimiz kaldı Sabri’de. Her ikisi de iyi duruma geldiler.

Onun dışında bir de milli takımlardan gelen sakat bir ekip var. Hakan Balta orada ayak bileğinde ciddi bir sorun yaşamıştı. Dış yağ bağlardan tam bir kopuk değil, ciddi bir gerilmesi vardı. Orada bir hematom boşaltıp özel bir tedavimiz var onun için ayak bileklerine yaptığımız. Hızlı bir iyileşme gösterdi. Koşulara da başladı. İnşallah önümüzdeki hafta içerisinde takımla birlikte çalışmalara başlatacağız.

Cengiz Özyalçın: Oyuncuları ben mi sakatladımCengiz Özyalçın: 'Oyuncuları ben mi sakatladım?'

Benzer şekilde Wesley Sneijder milli takımdan sakat gelen oyuncularımızdan. İlk geldiği gün burada özel bir tedavi programı dahilinde bir takım ilaçlarımız var biliyorsunuz onları uyguladık. Onun cevabını bekledik iki gün. O cevap gayet müspet. Bugün onunla da koşu programına başladık. Dışarıda bir orta düzey tempo koşu yaptı. Reaksiyonu gayet iyi.

Onda da beklentimiz kısa süre içerisinde dönmesi , tam zaman vermek istemiyorum çünkü oyuncunun verdiği reaksiyona bağlı olarak karar veriyorum ona. Fizyoterapist arkadaşlarımız dakika dakika bize belli bir rapor dahilinde reaksiyonu belirliyorlar ve ona göre bir karar veriyoruz bir gün sonraki programına..

Galatasarayda eksiklerin sayısı 6ya çıktıGalatasaray'da eksiklerin sayısı 6'ya çıktı

Selçuk İnan biliyorsunuz şanssız bir sakatlık yaşadı. Çok yorgun gelmişti. Burada arka adalesinde bir ağrı hissetti. Yapılan MR’ında ödem ve hafif kanamayla beraber bir kas hasarı var. Onun da tedavisine başladık. Bugün tedavisinin erken dönemindeyiz. Fena değil. Tedavisi olması gerektiği gibi gidiyor. Bugün çok erken konuşmak için tabii. Tedavisinde yarın değil ama öbür gün önümüzü daha iyi görme şansımız olabilir.

Jason bugün koşularına başladı. Tempolu koşu programına da girdi. O  da Hakan ile beraber önümüzdeki hafta içi takımla birlikte olacak.

Hepsi oldukça hızlı bir şekilde yani beklenen normal görülen sürelerden daha çabuk bir şekilde  dönüyorlar. Umut ediyorum önümüzdeki maçlarda, en kısa zamanda bizlerle birlikte olacaklar."


Bunları da Beğenebilirsiniz