« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da şok üstüne şok

Galatasaray Kulübü, domuz gribi nedeniyle bu hafta altyapıda oynanacak 3 ayrı yaş grubu müsabakaları için Futbol Federasyonu'na başvurarak karşılaşmaların ertelenmesi talebinde bulundu.

KADİR ÇETİNÇALI - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı kulübün altyapısında 30'un üstünde sporcuda Domuz Gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü vakası tespit edildi. Sarı kırmızılı yetkililen bu gelişmeler üzerine Coca Cola Akademi liglerinde oynanacak olan Galatasaray-Pendik U14 - U15, Sakarya - Galatasaray U16, Galatasaray - Sarıyer U18 maçlarının ertelenmesi için Futbol Fedarasyonu'na resmi başvuru yaptılar.

Bu arada Galatasaray Metin Oktay altyapı tesislerinde kalan futbolcularda H1N1 virüsüne rastlanmadığı, aileleri ile kalan öğrenci sporcularda virüsün görüldüğü ve diğer sporculara da bu sporculardan bulaştığı öğrenildi.

ARDA DA DOMUZ GRİBİ

Dün, Galatasaray A Takımı Kaptanı Arda Turan'ın da domuz giribine yakalandığı açıklanmıştı. Manisaspor maçında oynayamayacak olan Arda'nın tedavisi sürüyor.

ERKEK BASKETBOL TAKIMI KÜME DÜŞEBİLİR

Sarı-kırmızılı ekipte bir talihsizlik te Galatasaray Cafe Crown Erkek Basketbol Takımı'nda yaşandı. Basketbolcu Cemal Nalga'nın cezalı olmasına rağmen, sezon öncesinde yapılan hazırlık maçlarında "Tufan Ersöz" forması ile sahaya çıkması ve Türkiye Basketbol Federasyonu'nun yanıltılması camiada büyük şok etkisi yarattı.

Bu gelişme sonrasında Olağanüstü Divan Kurulu Toplantısı yapacak olan Galatasaray'da, basketbol teknik ekibinin işine son verilmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz