« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da şok istifa

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yiğit Şardan, basketbolda ortaya çıkan Cemal Nalga olayının ardından, kulüp yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Divan Kurulu 25 Kasım'da olağanüstü toplanacak

Şardan, yaptığı yazılı açıklamada, "Mart 2008'den beri sürdürmekte  olduğum Galatasaray Yönetim Kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı görevimden  istifa ettiğimi bildiren mektubu, bugün Sayın Başkan Adnan Polat'a iletmiş  bulunmaktayım. İstifamın gerekçesi, Galatasaray erkek basketbol takımında yaşanan  ve tüm Galatasaray camiasını çok rencide eden Cemal Nalga olayıdır" ifadesine  yer verdi.

Şardan, açıklamasında şunları kaydetti: "Basketbol erkek takımının şube sorumlusu olarak, Almanya'daki özel bir  turnuvada vuku bulan bu müessir olayın benden saklanmış olması ve düne kadar bu  ihlalden hiçbir bilgi sahibi olmamam, üzerimdeki sorumluluğu ortadan kaldırmaz  diye düşündüğüm için bu kararı aldım. Tüm Galatasaray camiasının bilmesini  isterim ki, 20 aydır sürdürdüğüm muhtelif görev ve sorumluluklarımı, tüm bilgim,  aklım, tecrübem ve donanımımla ve her şeyden önemlisi Galatasaray etiğine,  gelenek ve göreneklerine bağlı kalarak yerine getirme çabası içinde oldum, ancak  yaşanan bu son olayı önleyememiş olmaktan ötürü büyük üzüntü duymaktayım. Tüm  Galatasaray camiasından ve Türk spor kamuoyundan içtenlikle özür dilerim."


Bunları da Beğenebilirsiniz