« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da sıcak saatler

TBBL 2009-2010 sezonu play-off final serisinde ezeli rakibi Fenerbahçe’ye 3-0 yenilerek şampiyonluğu kaptıran Galatasaray Bayan Basketbol Takımı’nda sular kaynıyor.

Alican YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Kaybedilen şampiyonluğun ardından yapılacak değişiklikler konuşulurken ilk müjde geldi. Sarı-kırmızılı takım kadrosuna dünyada smaç basan ender oyunculardan biri olan Sylvia Fowles’ı kattı.

 

Antrenör Zafer Kalaycıoğlu gelecek sezon planlarını önümüzdeki günlerde yapacağını söylerken, kendi durumunun da ne olacağının henüz belli olmadığını söyledi.

 

Sylvia Fowles transferini doğrulayan Kalaycıoğlu, “Evet, Fowles ile anlaşıldı. Kulüp birkaç gün içinde resmi siteden açıklamaya yapacak. Onun dışında da ne olacak henüz bilmiyorum. Ben de gelecek sene takımda kalacak mıyım belli değil” dedi.

 

"EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM KONU…"

 

Tecrübeli antrenör kaybedilen şampiyonlukta en çok üzüldüğü konunun Adnan Polat’a verdikleri sözü yerine getirememek olduğunu belirterek “Başkan Adnan Polat’a verdiğimiz şampiyonluk sözünü yerine gelemedi. Sadece Türkiye Kupası’nı aldık. Bu nedenle çok üzgünüm. Özellikle de son maçı Türkiye’nin en kaliteli seyircisinin önünde oynadık ama olmadı, kazanamadık.

 

"ÇOK BASİT HATALAR YAPTIK"

 

Kaybedilen şampiyonluk için çok basit hatalar yaptıklarını söyleyen Kalaycıoğlu “Serideki 3 maçta da inanılmaz basit hatalar yaptık ve bu nedenle şampiyonluğu kaybettik. Benim o takımı yakından tanımam avantaj olmalıydı ama olmadı. Fenerbahçe son 5 yılın şampiyon takımı, sürekli aynı kadro ile oynuyorlar ve çok tecrübeliler” dedi.

 

ayaycili@hurriyet.com.tr


Bunları da Beğenebilirsiniz