« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da revize bütçe onaylandı

Galatasaray Kulübü Olağanüstü Mali Genel Kurul Toplantısı, yapıldı. Mehmet Cansun başkanlığındaki yeni yönetimin 32 trilyon liralık revize bütçesi, oybirliği ile onaylandı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda gerçekleştirilen ve  yaklaşık 1,5 saat süren Olağanüstü Mali Genel Kurul'da 32 trilyon  28 milyar 583 milyon lira gelir, 31 trilyon 878 milyar 806 milyon lira gider tahmininin yapıldığı yeni bütçe onaylandı.

Duygun Yarsuvat’ın yeniden Divan Kurulu Başkanlığı’na  getirilmesinin ardından, 2001 yılı hesap dönemi bütçe revizyonu ile  ilgili söz alan yönetim kurulu üyesi Levent Soylu, sarı-kırmızılı  kulübün 2001 yılı sonu itibariyle 51 milyon dolar borcunun, 19 milyon  dolar ise alacağının bulunduğunu ifade ederek, "Ancak, alternatif  gelirlerle bütçeyi denkleştirmemiz mümkün" dedi.

CANSUN TEŞEKKÜR ETTİ

Yönetim kurulunun hazırladığı revize bütçenin üyelerden onay  olmasının ardından, üyelere teşekkür eden kulüp başkanı Mehmet Cansun, kongrenin ardından medya mensuplarına yaptığı  açıklamada ilk kez bu kadar kısa süreli bir mali genel kurul  toplantısı yaptıklarını vurgulayarak, "Tüm üyelerimize teşekkür  ediyorum. Allah bizi mahçup etmesin. Bunun için de gereken çalışmaları yapıyoruz" dedi.

MİLANO’YA GİDİYOR

Jardel’in transferi ile ilgili olarak bugün öğleden sonra  İtalya’nın Milona kentine gideceğini söyleyen Cansun, Milano'da Porto, Valencia ve Juventus kulüplerinin yetkilileriyle görüşmelerde bulunacağını söyledi.

Cansun, "Uzun bir gezi olacak. Sadece Jardel’in satışıyla ilgili  değil, transfer etmek istediğimiz oyuncularla ilgili de görüşmelerde  bulunacağım. Pazartesi veya salı günü İstanbul’a dönebileceğim. Eğer  Jardel’in transferini kesinleştiremezsem, salı günü tekrar  arkadaşlarımla birlikte yurtdışına çıkacağım" diye konuştu.

Mehmet Cansun, son olarak Galatasaray’ın büyük bir kulüp olduğu ve büyük  hedefleri bulunduğuna dikkat çekerek, "Galatasaray Kulübü’nün şanına  yakışır bir kadro oluşturacağız“ dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz