« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da protokol imzalandı

Galatasaray Sportif Sınai ve Yatırımlar A.Ş. ile Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında, borcun kapatılması ile ilgili protokol imzalandığı duyuruldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Sportif'in Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayımlanan açıklamasında, şirketin dünkü Yönetim Kurulu kararı gereği, şirketle Galatasaray Spor Kulübü Derneği arasında Sermaye Piyasası Kurulu'nun 28 Mart 2008 tarih ve 9/412 sayılı kararıyla kabul ve ilan edilen “Faaliyet Konusu Sportif Faaliyetler Veya Söz Konusu Faaliyetlerden Elde Edilen Gelirlerin Yönetilmesi Olan Halka Açık Veya Açılacak Ortaklıkların Uyması Gereken Kriterlere” uyum sağlanmasını teminen, borcun kapatılması ile ilgili protokol imzalandığı kaydedildi.

Açıklamada, protokolün şartlarına ilişkin şu bilgiler verildi:

1. Borçlu, 28 Mart 2010 tarihine kadar söz konusu borcun ortadan kaldırılması için her türlü girişimde bulunacağını beyan eder.
2. Borçlu, 31 Mayıs 2009 tarihi itibari ile 90 milyon 649 bin 126 liraya ulaşan borçtan, öncelikli olarak alacaklı ile ticari muamelelerden kaynaklanan cari hesap tutarları mahsup edilecektir.
3. Bakiye borç, nakdi ve ayni ödeme de dahil olmak üzere Sermaye Piyasası Kurulunun söz konusu kararında belirtilen hususlara uyum sağlanacak şekilde tasfiye edilecektir.


Bunları da Beğenebilirsiniz