« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da kriz sona erdi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Kulübü’nde dün yaşanan kamp krizi, yöneticilerin devreye girmesiyle çözümlendi.

Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Mehmet Cansun, Asbaşkan ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst ile Yönetim Kurulu Üyesi Burak Elmas’ın da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyerek, sarı-kırmızılı kulüpte yaşanan son olaylarla ilgili bilgi verdi.

Mehmet Cansun, bugün futbolcularla bir görüşme yaptıklarını ve olayların basına yansıdığı gibi maddi konular yüzünden yaşanmadığını belirterek, "Bunun maddi olaylarla ilgisi yok. Futbolcular, üst üste oynanan maçlar nedeniyle çok sık kamp yaptıkları için Teknik Direktör Lucescu ile görüşüp bugün kampa gireceklerini bildirmişler" diye konuştu.

Cansun, futbolculara Şampiyonlar Ligi’ndeki maçlardan borçları bulunduğunu belirterek, "Kaptan Bülent ve bazı futbolcularla görüşüp bir ödeme planı yaptık. Yarın çok önemli bir maçımız var. Ona konsantre olmamız gerektiğini, futbolcular ve teknik heyet ile konuşup değerlendirdik" dedi.

"FENERBAHÇE’NİN MEMNUN OLMAMA ŞANSI YOK"

Mehmet Cansun, bu hafta oynayacakları Gaziantepspor maçının da tarihi bir karşılaşma olduğunu belirterek, "Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun (PFDK) verdiği cezaya göre Gaziantepspor maçını seyircisiz oynayacağız. Kararı makul karşılıyorum. Memnun da oldum diyebilirim. Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe maçı olduğu gün stada herhangi bir şeyin sokulmaması için karar aldı. Hala da bunun soruşturması yapılıyor. Sonunda olayın nasıl geliştiği ortaya çıkacak. Bu olay, bir örnek teşkil etmeli. Fenerbahçe’nin bu karardan dolayı memnun olmama şansı yok. Biz geçen sezonki Chelsea ve daha önceki Paris Saint Germain maçında sahaya 2 PKK’lı girdi diye ceza aldık. İngiltere ve Fransa’da o tarihlerde yaptığımız maçlarda tribünde kaç Galatasaraylı vardı. Sonuçta orada meydana gelecek hareket sizin kulübün taraftarı tarafından yapılmışsa ceza size de uygulanıyor. Galatasaray seyircisi tarafından meşale yakılıp, sahaya atılmışsa Fenerbahçe seyircisi de yakıp atmıştır" diyerek, sözlerini tamamladı.

DÜRÜST: "FUTBOLCULARIN DAVRANIŞI ŞANTAJ DEĞİL"

Bu arada, Galatasaray Kulübü Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Ali Dürüst, basın mensuplarının, "Önemli bir maç öncesi yaşanan kamp krizi sizce bir şantaj mı?" sorusunu şöyle yanıtladı:

"Şantaj değil. Kimsenin de böyle bir maksadı yok. Biz bir takımız. Masanın bu tarafında bizler, sahada onlar, iki taraf yok. Böyle bir ortamın içinde kendileri bulunduğu için bu olayın panzehiri de kendileridir. Futbolcularımız profesyoneldir, her zaman da böyle hareket etmişlerdir. Bugün kampa girdik, yarın maça çıkacağız. Olay bundan ibaret."


Bunları da Beğenebilirsiniz