« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da kabus bitmiyor

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı ligdeki kötü gidişatını durduramadı.

Ligde, ilk haftada Ankara Büyük Kolej’i yenen ve iyi bir başlangıç yapan Galatasaray, bundan sonra yaptığı 7 maçı da yitirdi.

Sezona sıkıntılı başlayan ve ligde de sorunlar yaşamayı sürdüren Galatasaray, 3. haftadan sonra Terquin Mott’un sakatlığı nedeniyle bu oyuncuyu gönderirken, Orhun Ene’nin basketbolu bırakmasıyla sarsıldı.

Kötü gidişe "dur" demek isteyen sarı-kırmızılı kulübün yöneticileri, 8. haftadan sonra Kombassan Konyaspor’dan Mustafa Kemal Bitim ve Haris Mujezinoviç’i transfer etti.

Sarı-kırmızılılar, Haris Mujezinoviç ve Mustafa Kemal Bitim’in de kadroda yer aldığı maçta 9. haftada Egepen Altay’ı deplasmanda 91-83 yenerek gelecek için iyi sinyaller verdi.

Galatasaray, yeniden yapılanma konusunda da adımlar atarken, basketbolu bıraktığını açıklayan Orhun Ene’yi de ikna ederek, bu oyuncunun takıma geri dönmesini sağladı.

Lig maçlarına bu moralle hazırlanan sarı-kırmızılı takım, 10. haftada kendi sahasında Kombassan Konyaspor’a 77-73 yenilerek yeniden düşüşe geçti.

Galatasaray, 11. haftada da deplasmanda Pınar Karşıyaka’ya 75-70 yenildi ve kötü gidişini sürdürdü.

Ligde Galatasaray, 11 hafta sonunda 2 galibiyet ve 9 yenilgiyle 13 puan topladı ve averajla 12. sırada yer aldı.

Sarı-kırmızılılar, rakip potalara 827 sayı atarken, kendi potasında 908 sayı gördü.

SAKATLIKLAR SIKINTI YARATIYOR

Galatasaray, sezonun başından itibaren sakat oyuncuların çokluğu nedeniyle sürekli sıkıntı yaşadı.

İlk haftalarda sakatlıktan çok çeken Galatasaray, 6. haftada Selim Demir’in Beşiktaş maçında sakatlanmasıyla zor durumda kaldı.

Galatasaray’da son olarak Pınar Karşıyaka maçında Yiğit Özmen, omuzundan sakatlandı. Yiğit, sakatlığı nedeniyle en az 1 ay sahalardan uzak kalacak.

ORHUN DA SORUNA ÇARE OLAMADI

Ligin 3. haftasında, heyecanını yitirdiği gerekçesiyle basketbolu bırakan, ancak daha sonra baskılara dayanamayarak geri dönen Orhun Ene de Galatasaray’ın sorunlarına çare olamadı.

Galatasaray’da, 5 hafta süreyle basketboldan uzak kalan, ancak formda bir biçimde sahalara geri dönen kaptan Orhun, Kombassan Konyaspor maçında 19, Pınar Karşıyaka maçında da 22 sayı üretmesine karşın, takımını yenilgilerden kurtaramadı.

YENİ TRANSFERLER YETMEDİ

Kadroyu zenginleştirmek amacıyla Kombassan Konyaspor’dan alınan Haris Mujezinoviç ve Mustafa Kemal Bitim de takımın sıkıntılarını giderme konusunda başarılı olamadı.

Egepen Altay maçı öncesinde kadroya dahil edilen Mujezinoviç ve Mustafa Kemal, bu karşılaşmada toplam 41 sayı üreterek takımlarının galip gelmesinde rol oynadılar.

Mujezinoviç ve Mustafa Kemal, sarı-kırmızılı ekibin Kombassan Konyaspor ve Pınar Karşıyaka ile yaptığı maçlarda ise aynı performansı ortaya koyamadı.

Haris Mujezinoviç, Kombassan Konyaspor maçında 8 sayı atarken, Pınar Karşıyaka karşısında da sakatlandığı süreye dek 10 sayı üretti.

Diğer transfer Mustafa Kemal Bitim ise, yedek olarak soyunduğu Kombassan Konyaspor ve Pınar Karşıyaka maçlarında rakip potalara 2’şer sayı bırakabildi.

YAPTIĞI MAÇLAR

Galatasaray’ın ligde yaptığı maçlar ve aldığı sonuçlar da şöyle:

Galatasaray-Ankara Büyük Kolej: 75-70
Efes Pilsen-Galatasaray: 82-79
Galatasaray-Muratpaşa Belediyesi Antbirlik: 81-84
Ülkerspor-Galatasaray: 90-76
Galatasaray-Darüşşafaka: 75-84
Beşiktaş-Galatasaray: 82-60
Fenerbahçe-Galatasaray: 83-64
Galatasaray-Troy Pilsner: 84-95
Egepen Altay-Galatasaray: 83-91
Galatasaray-Kombassan Konyaspor: 73-77
Pınar Karşıyaka-Galatasaray: 75-70


Bunları da Beğenebilirsiniz