« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da istifalar devam ediyor

Galatasaray'da Cemal Nalga skandalındaki istifalara yönetici Ahmet Dedehayır da eklendi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cemal Nalga skandalının artçı sarsıntıları sürüyor.  Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Dedehayır da istifa etti. Dedehayır'ın, Divan Kurulu üyesi, eski yönetici Orhan Yüce ile yaptığı görüşme neticesi bu kararı aldığı öğrenildi. Bayan basketbol takımından sorumlu yönetici olan Dedehayır'ın istifasında, artan tepkilerin değil, yönetimin Nalga skandalı sonrası icraatlarını benimsememesi önemli rol oynadı.

GALATASARAY'A ZARAR VERMEK İSTEMEDİM

Konuyla ilgili bugün gerçekleştirilen olağanüstü divan kurulu toplantısı için Galatasaray Lisesi'ne gelen, ancak toplantıdan erken ayrılan Dedehayır, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Galatasaray'ın, kendi üzerinden daha fazla yıpratılmasını istemediğini dile getirdi. Dedehayır, “Bayan takımından sorumlu olmama rağmen sürekli bu olayın içine çekildim. Galatasaray'a zarar vermemek için istifayı uygun gördüm. Yönetim kuruluna uygun bir ortam sağlamak için görevimi bıraktım” diye konuştu.

Bu arada, aynı olaydan dolayı istifa eden Yiğit Şardan'ın yerine, yönetim kuruluna, kongrede en fazla oy alan yedek üyelerden Nejat Uygur'un gireceği öğrenildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz