« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da işler yolunda

İstanbul ve bütün Türkiye soğuk hava dalgasının etkisine girmişken Galatasaray bahar havasını yaşıyor!..

Kadir ÇETİNÇALI, İstanbul-DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı kırmızılı kulüp son yıllarda yaşanılan sıkıntılı sonuçlar ve karamsar günleri birer birer geride bırakıyor. Futbolun yanısıra basketbol ve voleybol branşlarında peş peşe alınan parlak sonuç ve kupalar, sarı kırmızılı camiada sıkıntılı günlerin artık geride kalacağı müjdesini vermiş oldu.

Galatasaray özellikle basketbolda yaptığı doğru yatırımla taraftarlarını mest etmiş durumda. Geçen yıl coach Oktay Mahmuti ile beraber ligde final oynayan sarı kırmızılılar, doğru hamlelere devam edince ligin en iddialı takımları arasına girdi. Erkek basketbol takımı ilk kez Euroleague katılma hakkını elde ederken, ardından ezeli rakibi Fenerbahçe'yi Cumhurbaşkanlığı Kupası'nda mağlup ederek, başarı kıvılcımının ilk ateşini yakmış oldu. Ardından Kadın Basketbol Takımı yine Fenerbahçe'yi karşılaşmanın ilk saniyesinden son anına kadar önde götürdüğü mücadelede yenerek, sarı kırmızılı camiaya bir hafta içinde ikinci büyük kupa sevincini yaşatmış oldu.

Galatasaray'a basketbolda üçüncü zafer haberi ise Japonya'dan geldi. Tekerlekli Sandalye Takımı, Kıtalararası Kupa'nın finalinde ev sahibi Miyagi Max'ı devirerek üçüncü kez Dünya Şampiyonu olmayı başardı. Bu müjdenin ardından Futbol takımı son yıllarda ligde yenemediği Bursaspor'u üstün bir oyunla yenerek şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduğunu duyurur gibiydi. Fatih Terim ve talebeleri kesin penaltılarının verilmediği maçta Bursaspor 3 yıl sonra yenerek ligin zirvesinde kendine yer bulmuş oldu.

ÖDEMELER AKSAMIYOR

Galatasary'ın futbolun yanısıra kağıt üzerinde amatör olan ancak artık amatör olmayan basketbol ve voleybol branşlarına yaptığı ciddi yatırımın karşılığını alınmaya başladı. Özellikle basketbolda Medical Park ile yapılan sponsorluk anlaşması sarı kırmızılı yönetimi fazlasıyla rahatlatırken bütün sporculara ödemelerin günü gününe yapıldığı öğrenildi. Basketbolda yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından Başkan Ünal Aysal, imza töreni sonrasında yönetici Adnan Öztürk'ün yanına giderek öperek kutlaması ve "Bu anlaşmada aslan payı senin" diyerek genç yöneticiyi tebrik etmesi yönetim içindeki dayanışmayı gösterirken, başkan Aysal'ın yöneticisinin başarısını üstlenmeyerek gerçek bir lider örneği vermiş oldu.

FUTBOLDA GEÇEN YILIN ÖDEMELERİ TAMAMLANDI

Galatasaray Yönetimi şu anda gelirleri yok denecek kadar azalmasına rağmen, futboldaki yüksek rakamlı ödemeleri de aksatmadan tamamladı. Özellikle başkan Ünal Aysal'ın desteği ile futbolculara geçen yıldan kalan ödemelerin geçtiğimiz hafta tamamen ödenerek kapatıldığı öğrenildi. Yeni transferlerin taksitleri de günü gününe ödenirken, bu duruma en fazla teknik direktör Fatih Terim'in sevindiği bildirildi.

ÜNAL AYSAL "BASKETBOL AVRUPA VİTRİNİMİZ"

Başkan Ünal Aysal yoğun kulüp işlerinin yanısıra bütün branşlardaki maçları da yakından takip etemeye çalışıyor. Başkan Ünal Aysal, basketbol takımlarının Fenerbahçe ile oynadığı Cumhurbaşkanlığı Kupası finalleri için hem Kayseri hem Ankara'da tribündeki yerini aldığı dikkati çekti. Başkan Ünal Aysal'ın yöneticilerle yaptığı konuşmada, "Bu sene futbolda Avrupa'da yokuz. Gelecek sezon Fatih Terim ve futbolcularımız Avrupa'da olacaklar, bundan hiç kuşkum yok. Bu sezon Avrupa vitrinimiz basketbol. Kadın ve Erkek takımımız Euroleague yer alacak. Özellikle kadın takımımız kupayı hedefliyor. Erkek takımımız son 16'ya rahatlıkla kalacaktır. Daha da ilerisi neden olmasın" diye konuştuğu ve basketbola yatırımın artarak devam edeceği müjdesini verdiği bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz