« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da ipod devrimi

Her seyahatte sarı kırmızılılarla birlikte olan Gürcan, “Uçakta iPod devri bitti, sohbet dönemi başladı. Bu hava bizi başarıya götürecek” dedi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

7 yıl sonra çıkacağı Şampiyonlar Ligi arenasında ilk maçını Old Trafford’da Manchester United’a karşı oynayacak Galatasaray’da gözler İngiltere’ye çevrilmeye başladı.

G.Saray Yönetimi, 18 Eylül’de yani kritik maçtan bir gün önce hareket etme kararı alıp, THY’den 275 kişilik bir uçak kiraladı.

Manchester United maçı artık gündemin ilk sırasındaki yerini alırken, 2000 yılındaki tarihi başarıda da yönetici koltuğunda oturan G.Saray Futbol Komitesi Üyesi Celal Gürcan, Hürriyet’e konuştu. Söyleşiye Manchester United maçıyla başladık. Gürcan büyük bir güvenle anlattı:

Rekor puanla birinci olabiliriz

“G.Saray’da en çok yurt dışında yönetici olarak o atmosferi yaşayan bir idareciyim ve 8 şampiyonluk gördüm.  Old Trafford’da yine gerekeni yaparız. Kimseden korkmuyoruz. ”

“En iyisini başarmak istiyoruz. Herkes Manchester United’ı tahtanın ilk sırasına gözü kapalı yazıyor. Ancak, futbol sahada oynanır. Kimse mücadele etmeden ve iyi futbol oynamadan kazanamaz. Cluj’u iki maçta da yenebilirsek, rekor bir puanla grubu 1. sırada da bitirebiliriz. Manchester’ı Old Trafford’da da yenebiliriz. Her şey olabilir. Bu takımda bunları yapacak ruh var.”

Artık kahkahalar yükseliyor

Deplasman seyahatlerinde hep futbolcularla birlikte olan Gürcan’ın şu tespiti ise oldukça ilginç:

“Fatih Terim ile 110 tane deplasmana gittim. Geçen yıllarda da sık sık kafile ile birlikte idim. G.Saray’ın kötü ya da iyi olduğunu, motivasyonunun ne durumda olduğunu hep takım uçağında görürüm. Son 5 6 yıldır futbolcular iPod’larını kulağına takar, sessiz sedasız kendi köşesine çekilirdi. Uçakta çıt çıkmazdı. Şimdi ise şakalaşıyor, gülüyor, birlikte vakit geçiriyorlar.”

“G.Saray’da 2000’deki başarımızın en büyük paylarından biri arkadaşlık ruhu idi. Şimdi 96 ruhu geri geldi.”

Bu takımı 4 hafta sonra görün

“Bu takım sahada kaybetmeyi kabullenmez. G.Saray takımı eski psikolojiyi üzerinden attı. Geçen yıl o başarısız sezonların izleri atılmaya çalışıldı ligin ilk haftalarında… Ve şampiyonluk geldi. Şimdi de üzerine daha iyi isimlerle başarılı bir ekip oluşturuldu. Hamit ve Melo ile birlikte yeni oyuncularımızda yüzde 100 hazır hale gelince o zaman G.Saray’ı göreceksiniz. Bana göre G.Saray için 4 haftaya ihtiyaç var.
1 ay sonra G.Saray vitesi yükseltir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz