« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da deprem

Galatasaray Yönetim Kurulu bugün olağanüstü toplanarak, Cemal Nalga skandalının gerçekleşmesinde adı geçen tüm Galatasaray Cafe Crown basketbol takımı teknik heyeti ve çalışanlarının görevine son verdi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Cafe Crown'ın, 5 maç ceza verilen Cemal Nalga'yı hazırlık maçlarında takım arkadaşı Tufan Ersöz'ün formasıyla oynattığının belirlenmesinin ardından olağanüstü toplanan Galatasaray Yönetim Kurulu, erkek basketbol şubesi idari ve teknik kadrosunun görevine son verdi.

Galatasaray Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"Galatasaray Spor Kulübü Erkek Basketbol Şubesi'nde yurtdışındaki hazırlık maçlarında maalesef spor ahlakı ve Galatasaraylılık ruhuyla taban tabana zıt bir olay meydana gelmiş, bir Galatasaray basketbolcusu başka bir kimlikle sahaya sürülmüş ve oynatılmıştır. Kulüpte çalışan bazı profesyonellerin isteği ve izniyle gerçekleştiğini yeni öğrendiğimiz bu olay, Galatasaray Spor Kulübü, Galatasaray Camiası ve bütün Galatasaraylılar adına büyük bir utançtır. Bizlere bu utancı yaşatanlar adına Galatasaray Spor Kulübü olarak tüm spor kamuoyundan ve Türkiye'den özür diliyoruz. Tüm camiamızı büyük bir üzüntüye boğan bu olaya neden olan ve Galatasaraylılık'tan nasibini alamamış sorumlu tüm idari ve teknik kadronun kulübümüzle ilişkisi hemen kesilmiştir. "


Bunları da Beğenebilirsiniz