« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da Bruma şoku

Elindeki maddi değeri yüksek oyuncularını elden çıkararak gelir elde etmek isteyen Galatasaray'a Bruma cephesinden iyi haber gelmedi. Oyuncunun bonservisi için devre arasında 5 milyon euro öneren İspanyol ekibi, şimdi bundan da vazgeçti.. Artık Bruma kadroda düşünülmüyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Özgür Sancar’a özel açıklamalarda bulunan İspanyol Noticia De Guipuzcoa gazetesinden Mikel R

Ali Şen Galatasaray kupayı alamazAli Şen Galatasaray kupayı alamaz

ecalde, Bruma konusunda çok önemli bilgiler verdi.

Recalde, İspanyol takımının 21 yaşındaki futbolcuyu gelecek sezon kadrosunda düşünmediğini ifade ederken, “Armindo Bruma sezon ortasına kadar çok iyi bir performans sergiledi ve Real Sociedad yönetimi bir toplantı yaparak kendisini tüm haklarıyla satın almaya karar verdi. Oyuncunun menajeriyle görüşerek, 8 milyon Euro olan satın alma opsiyonunun 5 milyon euroya düşürülmesini istediler. Ancak sezonun ortasından itibaren Bruma’da gözle görülür bir düşüş yaşandı, performansı iç açıcı değil, zaten çok az maçta oynadı. Sociedad yönetimi de kesin bir karar verdi; Bruma ile devam edilmeyecek!” dedi.

YAZ DÖNEMİNDE YENİ TEKLİFLER BEKLENECEK!
Bruma sezon başında Galatasaray’ın hazırlık kampına katılacak ve bu süre içerisinde menajeri sarı kırmızılı kulübün uygun bulduğu bir teklif getirirse, transfer değerlendirilecek. Galatasaray Bruma konusunda yeni tekliflere açık durumda ancak bu konuda yeni teknik direktörün vereceği rapor da belirleyici olacak.

Bruma, Real Sociaded ile 29 lig maçına çıkarken, 2 gol atıp 1 asist yaptı. 16 maça sonradan başlayan Portekizli futbolcu, 10 maçta 90 dakikayı tamamlayamadı. 5 maçta kadroya alınmayan Bruma, sadece 3 maçta teknik direktör Eusebio Sacristan tarafından ilk 11’de sahaya sürüldü. (Ajansspor)


Bunları da Beğenebilirsiniz