Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da birleşmeye olumlu rapor

Galatasaray'da Sportif A.Ş. ile Futbol A.Ş.'nin birleştirilmesiyle ilgili çalışmalar sürerken, Divan Kurulu tarafından oluşturulan inceleme komisyonunun olumlu görüş belirttiği bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yönetim kurulu imzasıyla yapılan açıklamada, Divan Kurulu tarafından Hayrettin Kozak, Prof. Dr. Hamdi Yasaman, Ömer Tanrıöver, Saruhan Doğan ve Mete İkiz'in katılımıyla oluşturulan komisyonun, raporunu sunduğu ifade edildi.

Komisyonun işlemin gerekliliği ve işlemin kendisi bakımından iki farklı oylama yaparak sonuç bildirdiği kaydedilen açıklamada, “Buna göre, 'Çağrı ve Birleşme İşleminin Yapılması' bakımından bütün komisyon üyeleri oy birliğiyle bu hususun bir zorunluluk olduğunu kabul etmişlerdir. 'Önerilen Finansman Paketinin Temini' bakımından ise komisyon üyeleri kredinin kullanılmasına üçe karşı iki oyla olumlu sonuç bildirmişlerdir” denildi.

Divan Kurulu Başkanlığı'nın kurduğu komisyonun, söz konusu sonuçları tespit bakımından kısa sürede göstermiş olduğu hassas çalışma ve üstün gayrete teşekkür edilen açıklamada, ayrıca şu ifadelere yer verildi:

“Divan Kurulu toplantısının başlangıcında da açıkladığımız üzere genel kurulumuzdan talebimiz, söz konusu kredinin kullanılması yetkisini tarafımıza vermesidir. Bu yetki, başkanımız Adnan Polat'ın açılış konuşmasında belirttiği gibi, en uygun zamanda ve en uygun koşullarla kullanılmak üzere pozisyon almak için istenmektedir. Ayrıca alınacak kredinin münhasıran söz konusu proje kapsamında kullanılacağı da başkanımız tarafından taahhüt edilmiştir.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler