« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'da bir yıldız doğuyor

Galatasaray'da sakatlıklar, cezalılar ile Afrika Uluslar Kupası'na giden oyuncuların bulunması genç futbolcular için önemli bir şans olurken, PAF takımından Aydın Yılmaz bu fırsatı en iyi değerlendiren oyuncuların başında geldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Konyaspor maçının son dakikalarında oyuna girdikten sonra uzatma dakikalarında attığı golle takımının şampiyonluk umudunu sürdürebilmesini sağlayan 18 yaşındaki Aydın, Giresunspor ile oynanan Fortis Türkiye Kupası maçının 58. dakikasında oyuna dahil olduktan sonra da etkili oldu. 82. dakikada takımının 4. golüne imza atan Aydın, Necati ve Sabri'nin de gollerinde asist yaptı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Gökşen, Aydın'a övgüler yağdırarak, “Aydın, hem çok yetenekli, hem de çok şanslı bir oyuncu. Bu oyucunun yeteneklerini sergileyecek ortamı bulabilmesi çok önemliydi. Bunu da sağlayan teknik kadro ve takımdaki ağabeyleridir” dedi.

Teknik heyet ve futbolcu ağabeylerinin Aydın'a bu özgüveni verdiklerini kaydeden Gökşen, , ”Aydın da gönlünce oynayabiliyor. Bu özgüven kendisine verilmeseydi aynı oyunu sergileyemezdi. Aydın, gelecekte Galatasaray'ın yıldızlarından olacak, hatta olmaya başladı bile” diye konuştu.

Fatih Gökşen, Galatasaray altyapısının senelerdir verdiği emeklerinin karşılığını almaya başladığını anlatarak, henüz Arda ve onun gibi bir çok yıldızı daha sergileme fırsatı bulamadıklarını vurguladı.

Gökşen, “Daha sırada Oğuz Saban var, Uğurlar var. Galatasaray altyapısı bir futbolcu fabrikası. Bugün Türkiye liglerinde kulübümüzden yetişmiş 300'den fazla oyuncu var. Bu çok önemli bir şeydir. Bizim gibi kulüplerin desteklenmesi lazım” ifadelerini kullandı.

Bu arada Gökşen, Giresunspor maçında takımını yalnız bırakmayarak, maç boyunca destekleyen taraftarlara da teşekkür etti. 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler