« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'a 'super business'

MANU maçı için Airbus sınıfının en üst segment uçağı olan Airbus A330 tipini kiralayan G.Saray Yönetimi, 1 futbolcuya 3 koltuk tahsis etti.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

En yüksek kapasiteye yani 275 kişilik olan A 330 tipi özel uçak G.Saray kafilesini İngiltere’ye bıraktıktan sonra Manchester’da sarı kırmızılıları bekleyecek ve 90 dakika sonrası Perşembe sabahı Türkiye’ye iniş yapacak.

Manchester’daki bekleme ücreti dahil tam 295 bin euroya mal olan uçak kiralama bedeli içinde G.Saray THY ile yaptığı uçuş sponsorluğu nedeniyle 150 bin euro ödeyecek.

Rahat etmeleri ve uyumaları adına 1 futbolcuya 3 koltuk tahsis edildi

Machester United maçı için 5 saatlik uçuş süresi nedeniyle G.Saray Kulübü, sarı kırmızılı futbolcuların her birine özel uçakta 3 kişilik koltuk tahsis etti.

Çarşamba gecesi de maç bitimi sabaha kadar seyahat edecek olmaları nedeniyle futbolcuların rahat etmesi ve kritik maç öncesi ve sonrası uyuması adına bu formül üretildi.

Sarı kırmızılı takım 07.00’da Perşembe günü İstanbul’a varacak.

Bir hayli maliyetli olan G.Saray Takımı uçağına kongre üyeleri maç bileti dahil 1700 euroya, basın mensupları ise 1300 Euro karşılığında seyahat edecek.

Yöneticilerde para ödeyecek

G.Saray’ın Manchester United maçının ardından dönüş uçağında ise Başkan Ünal Aysal ile birlikte 9 yönetici olacak. Her zaman olduğu gibi G.Saray Yönetim Kurulu üyeleri uçak masraflarını ve maliyetini kendileri karşılayacak.

Uçakta Başkan Ünal Aysal ile birlikte yönetimden 2.Başkan Ali Dürüst, Celal Gürcan, Abdürrahim Albayrak, Emir Sarıgül, Necati Demirkol, Mehmet Cibara, Adnan Nas ve Ali Gürsoy olacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz