« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'a öyle bir küsmüşler ki...

Galatasaray Kulübü'ne yeni üye olan 583 kişiye berat ve üyelik kartları verildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda düzenlenen ve yeni üyelere berat ve üyelik kartlarının verildiği törene, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, kulüp yönetim kurulu üyeleri ile divan kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Polat, ses tellerinden geçirdiği ameliyat nedeniyle konuşmazken, 2. başkan Mehmet Helvacı, yeni üyelere kulüp ile ilgili bilgi vererek, yapmaları gerekenleri anlattı.

MEHMET HELVACI'NIN KONUŞMALARI

Galatasaray'ın eşsiz ve benzersiz bir kulüp olduğunu anlatan Helvacı, şunları kaydetti: “Çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki kökü bir eğitim kurumuna dayanıyor olsun. Çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki başarıları Galatasaray'ınki kadar büyük olsun. Çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki enleri ve ilkleri tek başına yapmış olsun. Çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki kendi ülkesinin kuruluş harcında herkesten çok mayası olsun. Çünkü hiçbir spor kulübü yoktur ki Türkiye'nin, Türk insanın gururu olsun. İşte bu yüzden bu benzersizliğin, eşsizliğin farkına varın ve buna layık olmak için, hepimiz için gayret gösterin” diye konuştu.

Daha sonra Galatasaray Topluluğu İşbirliği Kurulu Başkanı Türker Arslan, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar, Sicil Kurulu Başkanı Celal Açar ve Disiplin Kurulu Başkanı Oğuz İmregün birer konuşma yaparak kurullarının işleyişleri hakkında yeni üyeleri bilgilendirdi.

Konuşmaların ardından Kulüp Başkanı Adnan Polat ve yönetim kurulu üyeleri, 583 yeni üyeye berat ve üyelik kartlarını verdiler.

ÜYE YAPILAN FUTBOLCULAR TÖRENE GELMEDİ

Galatasaray futbol takımında daha önce forma giyen Hakan Şükür, Bülent Korkmaz, Ümit Davala, Arif Erdem, Ergün Penbe, Hakan Ünsal, Hasan Şaş, Tugay Kerimoğlu ve Vedat İnceefe de kulübe üye yapıldı. Ancak futbolculardan hiç birinin törene gelmemesi dikkat çekti.

Kulübe yeni üye olanlar arasında Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet de yer aldı. Oktay ve Söylet, berat ve üyelik kartlarını kendileri, Hasan Aksay'ınkini ise kızı İrem Aksay aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz