Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Galatasaray'a olan aşkım 2000'de başladı"

Galatasaray'ın yeni transferi Nordin Amrabat, Galatasaray Televizyonuna özel açıklamalarda bulundu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Hayallerimin Takımınıa Geldim
Tabii ki çok mutluyum ve heyecanlıyım. Uzun süredir beklediğim bir takıma geldim. Kayserispor’da oynarken Galatasaray Amrabat’ı istiyor diye haber çıkmıştı. Bu haber beni çok heyecanlandırdı ve bir gün sonra Genel Menajer Süleyman Hurma’nın yanına gittim. Doğru olup olmadığını öğrenmek istedim. Çünkü beni çok heyecanlandırdı. Hayalini kurduğum bir takımdı Galatasaray. Onun bana ilk söylediğin bunu doğru olmadığıydı. Ama ben kendi menajerlerim vasıtasıyla bunun araştırılmasını istedim ve sonunda da Galatasaray’a geldim. Türkiye’ye gelişim Ocak 2011’di. Kayserispor’la başladım. Orası benim için önemli bir adımdı. Galatasaray yolunda atmam gereken önemli bir adımdı.  Şu an Galatasaray’dayım ve inanılmaz mutluyum.

Olimpiyatlardan geldin. Nasıl geçti Londra’daki milli maçlar?
Olimpiyatlar güzel geçti diye nitelendirebilirim. Sonuçta kendi milli takımınızın formasını giyiyorsunuz ve ülkenizi temsil ediyorsunuz. Bu insana gurur veriyor. Grubu üçüncü bitirdik ve ne yazık ki gruptan çıkamadık. Ama ne olursa olsun o formayı giymek çok önemli bir duygu. Takımda forvet pozisyonunda oynadım. Çünkü hocamız takdiri bu yöndeydi. Süratim sayesinde hızlı atağa kalmak için beni o yönde kullandı. Ama o artık geride kaldı. Benim için şu an tek düşüncem Galatasaray formasına kavuşmaktı ve kavuştum. Önümüzde önemli bir Fenerbahçe maçı var. O maç içinde hazırlamak için zamanım var. Bende bir an önce bu maçın gelmesini bekliyorum.

Kendini hangi mevkide daha rahat hissediyorsun?
Tabii ki birkaç pozisyonda birden oynayabilirim. Burada önemli olan hocamızın takdiri onun bana vereceği görevdir. Ama hangi pozisyonda daha rahat edeceğimi, daha iyi oynayacağımı ve en iyi Nordin Amrabat’ı sahaya yansıtacağımı sorarsanız sol açık benim için idealdir diyebilirim. Onun dışında sağ kanatta forvet pozisyonunda da hocam istediği zaman oynayabilirim.

Olimpiyatlardayken bile aklının bir ucunda Galatasaray vardı. En azından bizler böyle hissettik.
Kesinlikle doğru sonuçta milli takımdasınız. Yeni bir kulüple anlaşmışsınız ve hayallerini kurduğunuz bir kulüple anlaşmışsınız. Onlar antrenmana başlamış siz onlardan ayrısınız. İster istemez tabii ki insanın aklı orada kalıyor ama internetten ve özellikle de Galatasaray TV aracılığıyla takımımı takım arkadaşlarımı her şeyi takip etme fırsatı buldum. Benim en büyük endişem orada bir sakatlık yaşayıp yaşamamamdı. Çünkü yeni bir takıma katılıyorsunuz, yeni imza atmışsınız, hayallerini kurduğunuz bir takıma katılıyorsunuz. Sakatlıkla başlamak tabii ki istemezdim. O yüzden en büyük endişem oydu ama şükürler olsun ki herhangi bir sakatlık yaşamadım. Şu anda Galatasarayla beraberim takımımla beraberim ve fiziksel olarak fit bir durumdayım.

Henüz maça bile çıkmadan Galatasaray taraftarı kendisini şimdiden çok sevdi. İçlerinden bir taraftar gibi görmeye başladı. Bunu neye bağlıyorsun?
Kesinlikle taraftar beni daha çok sevsin veya birilerine yaranmak için yapılmış açıklamalar değil kesinlikle.zaten araştırıldığı zaman sorulduğu zaman gelişmelerin bu şekilde devam ettiğini görebilirsiniz. Tabi ki taraftarın beni sevmesi, bana kucak açması beni kendilerine yakın bulması beni çok onurlandırıyor beni çok gururlandırıyor çok mutlu ediyor bana ekstradan bir güç veriyor. Ama önemli olan tabii sahada iyi bir Amrabat seyrettirip sahada gerçek Amrabat’ı seyrettirip onların bu şekilde sevgisini kazanmak bu şekilde takdirini kazanmak.

Fatih Terim Karizması ile İnsanı Etkiliyor
Bugünlerin hayalini aslında ben 2000 yılında kurmaya başladım. Çünkü o zaman 13 yaşındaydım tabiî ki futbola olan sevgim aynı şekildeydi. Mahallemizde iki tane Türk arkadaşım vardı. Onlarla beraber Arsenal finalini izleme şansını buldum. Onların nasıl sevindiğini gördüm nasıl coşkulu olduğunu gördüm. Sonuçta Müslüman bir ülke Türkiye tabiî ki sempatim de ordan geliyor. Bu önemli sebeplerden biri. Çünkü ne zaman Müslüman bir takım oynasa ben onları tutarım. O maçta da Galatasaray’ı tutmuştum arkadaşlarımla beraber sevindik ve beni etkileyen en önemli sebeplerden birisi de UEFA Kupası kazanıldıktan sonra ülkeye gelindikten sonra ki o sevinç anıydı. Ben hayatımda hiçbir zaman bu kadar kalabalık bir insan topluluğunun aynı anda bir şey için sevindiğini görmedim. Belki de bir milyon kişi vardı diye nitelendirebilirim. Bu tip unsurlar beni çok etkiledi.

Galatasaray’a olan aşkım o zamanlarda başladı. Şu anda elimizde bulundurduğumuz stat. Kulübün büyüklüğü buraya gelmemdeki en büyük unsurlardan biridir. Ve tabii ki Fatih Terim. Çünkü kendisi aralıkta bir açıklamada bulunmuştu Amrabat’ı takımımda görmek istiyorum diye ve o zamandan beri bu beni çok heyecanlandırdı. Şu andaki tek hedefim Fatih hocamın bana güvenini boşa çıkartmamak. Kendisini televizyonda seyrederken bir hayranlık duyuyorsunuz. Prezentabl kişiliği, karizması insanı etkiliyor. Mourinho’ya baktığınızda da bunu görüyorsunuz. Hem Fatih hocada hem Mourinho’da bu karizma var. Türk milli takımı ile Galatasaray'la kazandığı başarılar ortada. Türkiye’nin en iyi teknik direktörü ile çalışacağım için çok mutluyum. Şu ana kadar bir gün onunla çalışma fırsatı bulabildim. Güvenini boşa çıkartmamak için elimden geleni yapacağım.

Taraftarımıza ve Takımıma Layık Olmak İçin Elimden Geleni Yapacağım
Şu an için söyleyeceğim tabii ki mutlaka beklentiler artacaktır bu normal ama ben bugüne kadar yaptığım gibi kendi işime odaklanıp kendi işimi yapmaya çalışacağım. Taraftarımıza, takımımıza layık olmak için en iyisini yapmak için çalışacağım.

Türkçe Dersleri Almak ve Türkçe Konuşmak İstiyorum
Bütün takım arkadaşlarım beni en iyi şekilde karşıladılar. Uzun zamandır seni bekliyoruz nerdeydin gibi şakalaşmalar geçti aramızda. Takımımızda birçok oyuncu İngilizce ve almanca konuşuyor. Bu benim için iyi oldu çünkü İngilizce ve biraz almanca konuşuyorum. Şu anda ramazan ama ramazan ayı bitince Türkçe öğrenmek istiyorum. Çünkü uzun yıllar burada kalmak istiyorum o yüzden Türkçe dersleri alıp Türkçe konuşmak istiyorum. Futboldan arta kalan zamanlarımda Türkiye’ye tatillere gelmek istiyorum yaz dönemlerinde. O yüzden kendimi ifade edebilecek kadar Türkçe konuşmak istiyorum


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler