Dünya Haberleri

DÜNYA

  Galatasaray'a kutlama mesajı yağdı

  Hürriyet Haber
  18 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 18 Mayıs 2000 - 00:01

  Galatasaray'ın Türkiye'ye tattırdığı büyük sevinci Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut, Başbakan Bülent Ecevit ve siyasi parti liderleri de mesajlarıyla paylaştılar.

  Cumhurbaşkanı Sezer, ``Galatasarayımızın bu büyük başarısı, aynı zamanda ülkemizin her alanda dünya ile yarışma kararlılığının anlamlı bir göstergesidir'' dedi. Sezer, mesajında şunları belirtti:

  ``Galatasaray'ın, İngiltere'nin Arsenal takımını yenerek UEFA şampiyonu olması, ulusumuza büyük bir sevinç yaşatmıştır. Ülkemize ilk kez UEFA Kupasında bir şampiyonluk kazandıran Galatasarayımızı en içten duygularla kutluyorum. Galatasaray, son yıllarda Avrupa kupalarında sergilediği üstün performansı ile Türk Ulusu'nun gurur kaynağı olmuştur. Yediden yetmişe herkesin büyük desteği ile Türk futbolunun uluslararası alanda bir simgesi durumuna gelen Galatasarayımızın bu büyük başarısı, aynı zamanda ülkemizin her alanda dünya ile yarışma kararlılığının anlamlı bir göstergesidir. Bu düşüncelerle Ulusumuza haklı bir gurur ve coşku yaşatan Galatasarylı futbolcular ile başta Fatih terim olmak üzere tüm teknik kadronun gözlerinden öpüyor, başarılarının devamını diliyorum.''

  Devlet yöneticileri ve siyasi parti liderlerinin mesajları da şöyle: TBMM Başkanı Yıldırım Akbulut: Avrupa kupalarında zaferden zafere koşan Galatasaray'ın, başarılar zincirine bir yenisini daha ekleyerek UEFA Kupası'nı tarihimizde ilk kez ülkemize getirmesi büyük mutluluk, kıvanç ve onur kaynağı olmuştur. Artık tüm vatandaşlarımızı alıştırdığınız uluslararası başarınızın Şampiyonlar Ligi Şampiyonu ile yapacağınız Süper Kupa müsabakasında veönümüzdeki yıl mücadele edeceğiniz Şampiyonlar Ligi'nde devam etmesini dilerim.

  Başbakan Bülent Ecevit: Galatasaray'ın Kopenhag'daki başarısı tüm ulus için büyük bir kıvanç kaynağı olmuştur. Değerli futbolcularımızı ve Galatasaray'ın yöneticilerini yürekten kutlarım. Bu başarıya sizin katkılarınız ise her takdirin üstündedir. Ekran başında maçı izlerken sizin ekranlara yansıyan heyecanınızı ben de yüreğimde duydum. Disiplinli ve bilimsel çalışmalarla ulusun aşamayacağı hiçbir güçlük yoktur. Bu Kopenhag zaferiyle bir kez daha kanıtlanmıştır. Bu çalışma anlayışıyla Avrupa'nın bütün kapıları Türkiye'ye er-geç açılacaktır.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli: Galatasaray'ın UEFA Kupası final maçında İngiltere'nin Arsenal takımını yenerek Avrupa şampiyonu olmaı, Türk Milleti'ne büyük bir gurur ve mutluluk yaşatmıştır. Bu sevinci Türk Milleti'ne yaşatan yöneticilerimizi, teknik heyetimizi ve futbolcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

  FP Genel Başkanı Recai Kutan: Bu başarı başta Galatasaray camiası olmak üzere bütün milletimizi sevince boğmuştur. Türkiye'de herkesin kendi işini nasıl yapması gerektiğini en iyi şekilde ortaya koyan Galatasaray'ın bu büyük ve anlamlı zaferinde emeği geçen herkesi ayrı ayrı kutluyor, milletimizin alıştığı nice zaferlere imza atmasını temenni ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

  DYP Genel Başkanı Tansu Çiller: Galatasaray UEFA Kupası'nı alarak yalnızca bir ilki gerçekleştirmekle kalmamış, aynı zamanda büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe, uygarlığa ve spora verdiği önemi en güzel anlamda gerçek hayata taşımıştır. Bugün Galatasaray bir kez daha hepimizin ortak mutluluk kaynağı olmuştur.

  CHP Genel Başkanı Altan Öymen: Yendiniz, UEFA Kupası'nı ulusumuza sundunuz. Türkiye olarak hepimiz büyük coşku, kıvanç ve mutluluk duyduk. Finalde başarılı olacağınıza inancımız tamdı. Ülkemize kazandırdığınız bu önemli kupa dolayısıyla teşekkür ederim.

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu: Avrupa sahalarında yılların özlemini gerçekleştiren ve ülkemiz futbol tarihinde bir ilke imzasını atan Galatasarayımızı yürekten kutluyorum. UEFA final karşılaşmasına kadar, gösterdiğiniz azim, mücadele ve disiplin, 65 milyonu sizlerle birlikte neticeye ulaştırmıştır. Tarih, bu zorlu karşılaşmayı unutmayacaktır.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı