« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'a çok sert cevap

Eskişehirspor Taraftar Birliği (ETB), Galatasaray taraftarlarının kendileri ile İstanbul Türk Telekom Arena Stadı'nda oynadıkları karşılaşmada Batuhan Sağır isimli sarı kırmızılı tataraftarın kafasına isabet eden şişe nedeniyle yaralanmasından Eskişehirspor taraftarlarını sorumlu olarak göstermesine sert karşılık verdi.

ÖZGÜR KOÇ - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

ETB yaptığı yazılı açıklamada haklarında yapılan karalama kampanyasına tepki göstererek şu ifadelere yer verdi:

"6 Şubat 2011 Pazar günü Türk Telekom Arena'da oynanan Galatasaray-Eskişehirspor futbol müsabakası esnasında yaşanan olayların ve bu olaylar akabinde Eskişehirspor taraftarı yönünde yapılan karalama kampanyalarının hiçbir izahı yoktur.

Henüz 10 yaşında bir kardeşimiz nereden geldiği belli olmayan bir cam şişenin kafasına isabet etmesi sonucunda yaralanmış ve ömür boyu zihninden silemeyeceği bir travmaya maruz kalmıştır. Lakin rakip takımın bir taraftar grubu tarafından "kalleşlik" olarak adledilen bu olayın Eskişehirspor taraftarı üzerine yıkılmak istenmesi, üstelik de olay sıcağı sıcağınayken ve henüz hiçbir resmi delil yokken böyle bir şey yapılması kalleşliğin tanımını bizlere yeniden sorgulatmıştır.

Batuhan ve Alp kardeşlerimize acil şifalar diliyor, birlikte daha nice maç izlemelerini temenni ediyoruz. Ayrıca Alp kardeşimizin Eskişehirspor taraftarı ile ilgili en ufak bir kötü söz söylememesini ve olayı soğukkanlılıkla karşılamasını takdirle karşılıyoruz. Sözkonusu maç sonrasında rahatsızlanan bir arkadaşlarını aynı hastaneye götüren ve olayı tesadüfen öğrenerek sabaha kadar Batuhan kardeşimizden iyi haber bekleyen ve oradan ayrılmayan 1 otobüs dolusu renktaşımıza da bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Bizler rakibin 17 yaş altı takımının oyuncusuna saldıran, taraftar otobüsleri bir yana emniyet birimlerinin yanıbaşındaki Eskişehirspor takım otobüsünü taşlayan, buna rağmen misafirperver ve centilmen kalabilmeyi başardıklarını zanneden taraftar gruplarından değiliz. Evet içimizde çürük yumurtalar var , her camianın içinde olduğu gibi. Evet bizler Türk futbolunun kanayan yarası olan tribünde topluluk psikolojisiyle hareket eden ve hem kendilerine hemde çevresine zarar veren gençlere sahibiz ve onları önce kazanmaya çalışıyor, olmuyorsa ayıklıyoruz. Ancak durup dururken böyle bir olayın üzerimize yıkılmasına yönelik çabanın sonuçsuz kalması da bizleri sevindirmiştir. Bu ayıbı yapan her kim olursa olsun cezasını bulması için herşeyi yapmaya da hazırız.

Bu şiddet eyleminin hangi vicdansız tarafından gerçekleştirildiği konusu bir muamma iken suçu tamamıyla rakip takımın taraftarına ihale etmeye kalkışmak en basit tabirle hastalıklı bir düşünce yapısının eseridir.

Altını bir daha çizmek isteriz ki bu insanlığa sığmayan davranışı kim yaparsa yapsın üzücüdür, utanç vericidir. Bu olay Türkiyedeki tüm tribünlerin acı yüzüdür. Bu aşağılık hareketten, başka takım taraftarlarını suçlayarak sıyrılmaya çalışmaksa kafayı kuma gömmektir ancak. Hiçkimse bu iğrenç olayın sorumlusunun dışarıda olduğunu varsayarak kendisini aklamaya çalışmamalıdır.

Son olarak faillerin görüntülerle tespit edildiğini iddia ederek medyayla paylaşan, açıkça Eskişehirspor taraftarını hedef gösteren sözkonusu kulübün başkanı eğer bu hareketi yapan cani ortaya çıkarılmazsa gözümüzde suç ortağıdır. Hangi renkler için orada olduğu fark etmeksizin insanlık dışı bu harekete kalkışanı bulmak ve cezasını vermek Galatasaray Kulübü'nün, bu kulübün başkanının ve İstanbul Emniyeti'nin boynunun borcudur. Herkesi görevini yapmaya çağırıyoruz.

Özür beklemiyoruz, çünkü özür dilemek erdemli insanların davranışıdır."

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler