« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'a çil çil altın

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Ödül Yönetmeliği, bugün Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Amatör branşlarda, ulusal ve uluslararası müsabakalarda elde edilecek başarılara verilecek ödüllerin yeniden belirlendiği yönetmelikte, Futbol Federasyonu’nun uluslararası faaliyetlerine katılan ve başarılı olan sporcular, kulüpler, teknik direktör ve antrenörlerinin alacağı ödüller de açıklandı.

UEFA Kupası ve Süper Kupası’yı müzesine gösteren Galatasaray Futbol Takımı ve sporcularına verilecek ödül miktarı da belirlenmiş oldu.

Galatasaray, 1999-2000 sezonunda, Süper Kupası’yı kazandığı için 110 bin(4 trilyon 367 milyar lira), UEFA Kupası'nı müzesine götürdüğü için 80 bin adet Cumhuriyet Altınına hak kazanan sarı kırmızılılar, yönetmelik 13. maddesi gereğince<ı>``yüksek bedelli ödülün verilmesi'' hükmü nedeniyle bu miktardan yararlanamayacak.

Süper Kupa ile UEFA Kupası’nı kazanan sarı-kırmızılı futbolcular, toplam 230’ar adet Cumhuriyet Altını alacaklar.

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi’nde çeyrek finale çıkarsa 20 bin, yarı finale yükselirse 35 bin, final oynarsa 50 bin, kupayı kazanırsa da 100 bin adet Cumhuriyet Altını ile ödüllendirilecek. Futbolcular ise şampiyonluk durumunda 125’er Cumhuriyet Altını ödül hak edecekler.

MİLLİLER
Olimpiyat oyunlarında, dünya şampiyonası veya dünya kupasında başarılı olan milli takım sporcularına, takım birinci olursa 500, ikinci olursa 400, üçüncü olursa 300 ve dördüncü olursa 200’er adet Cumhuriyet Altını verilecek.

Avrupa şampiyonalarında ise sporculara, takımın birinciliği halinde 300, ikincilikte 200, üçüncülükte 100, dördüncülükte ise 50’şer adet cumhuriyet altını dağıtılacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz