« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'a CAS şoku

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, kulübün daha önce iş yaptığı Bruno Heiderscheid'in CAS'ta Galatasaray aleyhine 25 milyon Euro'luk dava açtığını açıkladı.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, mali kongrede, "Son günlerde kötü bir haber aldık" diyerek, kulüp aleyhine CAS'ta açılan bir davayı açıkladı.

Yarsuvat; "Bruno Heiderscheid diye bir adam, Lüksemburglu. Bu dürüst bir adam değil. Ribery'nin kaçmasına neden olan biri bu. Bu kişiyle bir sözleşme imzalanmış ve bu kişi sözleşmenin hükümleri yerine getirilmediği diye CAS'ta 25 milyon Euro'luk bir dava açmıştır" dedi.

Duygun Yarsuvat, ayrıca TT Arena'nın çatısı için açılan bir davayı da açıkladı. Yarsuvat, şunları söyledi:

"Ali Sami Yen Spor Kompleksi TT Arena'nın çatısıyla ilgili yargıya intikal etmiş bir durum var. 2011 yılı mayıs ayındaki yönetim yapmıştır. Çatının kapanmasına karşılık içerideki suntadan olan masalar yapılmıştır. Bu protokolün imzasının ardından da hemen seçim yapılmıştır. Bu protokolde bir cezai şart vardır. Cezai şart der ki; çatının maliyetinin yarısı kadar ceza ödersiniz eğer açılır kapanır yapmazsanız. 11 milyon 500 bin Euro maliyet olarak tespit edilmiştir. 21. 12. 2013 tarihinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Galatasaray'a bir dava açmıştır. 19 milyon 500 bin liralık bir dava" ifadelerini kullandı.

ÜNAL AYSAL: "İSTER 25, İSTER 50 OLSUN BEN KARŞILAYACAĞIM"
Ünal Aysal ise daha sonra kürsüye gelerek; "Lüksemburglu (Bruno Heiderscheid) davasında ne kadar olursa olsun, ister 25, ister 50 milyon Euro olsun, ben karşılayacağımı söyledim. Burada kimseye yük bırakmadım, bilginiz olsun." açıklamasını yaptı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler