« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray'a büyük onur

Stadium Business Awards, Galatasaray'ın yeni stadı Türk Telekom Arena'yı 'Yılın Yeni Stadı' ve 'Yılın Stadı' dallarında, Sarı-kırmızılı kulübün Sportif A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal'ı ise 'Yılın Yöneticisi' dalında aday gösterdi.

İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Galatasaray, yeni stadı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena'nın, Stadium Business Awards organizasyonunda 'Yılın Stadı' ve 'Yılın Yeni Stadı' dallarında aday gösterildiğini duyurdu. Türk Telekom Arena dışındaki 'Yılın Stadı' adayları Staples Center (Los Angeles), Emirates Stadium (Londra), Meadowlands Stadium (New Jersey), AVIVA Stadium (Dublin), LG Arena (Birmingham) ve Target Field (Minneapolis) olurken, 'Yılın Yeni Stadı' dalında diğer adaylar ise şunlar; Empire Field Stadium (Vancouver), New Meadowlands Stadium (New Jersey), Legia Warsaw Stadium (Varşova), AVIVA Stadium (Dublin), Omnilife Stadium (Guadalajara Jalisco - Meksika) ve MMArena (Le Mans)

Organizasyonda, Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü Ebru Köksal da 'Yılın Yöneticisi' dalında aday gösterildi. Köksal ayrıca Avrupa Kulüpler Birliği'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor. 'Yılın Yöneticisi' dalında diğer adaylar ise şu isimler; Daniel Gidney- Chief Executive- Ricoh Arena, Uwe Frommhold- Managing Director- O2 World Hamburg, Paul Cuttill- General Manager- Liverpool Football Club ve Jean-Claude Blanc- Juventus FC.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama şöyle;

"Yeni stadımız Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena, Stadium Business Awards organizasyonunda binlerce başvuru arasından seçilerek "Yılın Stadı" ve "Yılın Yeni Stadı" dallarında aday gösterildi.

Aynı zamanda Galatasaray Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Köksal da "Yılın Yöneticisi" dalında aday gösterildi.

Kazananlara ödülleri, 15 Haziran 2011 tarihinde Barcelona'da, Camp Nou Stadyumu'nda yapılacak törenle verilecek."


Bunları da Beğenebilirsiniz