Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray yeni başkanını seçiyor

Galatasaray, Olağanüstü Genel Kurul'da yeni başkanını seçiyor. Mehmet Cansun ve Ateş Ünal Erzen'in aday olduğu başkanlık yarışında oy kullanma işlemi devam ediyor. Adaylar, yaptıkları kouşmalarda üyelere başkan seçilmeleri halinde hayata geçirecekleri projelerini anlattılar.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Divan Kurul Başkanlığı'nı Duygun Yarsuvat'un yaptığı Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'ndaki kongerede açılışı yapan  Başkan Faruk Süren, kısa bir veda konuşması yaptı.

Başkan Süren'in konuşmasının ardından Divan Başkanı Yarsuvat, ilk sözü daha eskiüye olması nedeniyle Ateş Ünal Erzen'e verdi.  Erzen, yaptığı konuşmada "Şeffaf, katılımcı ve akılcı bir dönem vadediyorum" dedi.

"GÜVEN BUNALIMI VAR"

Galatasaray'ın Türkiye'nin tek heyecan ve moral kaynağı olan bir dünya markası haline geldiğini vurgulayan Erzen, 30 yıllık meslek hayatında edindiği profesyonel birikim, çağdaş ve katılımcı yöneticilik ilkeleri ve çocukluğundan bu yana taşıdığı Galatasaraylılık ruhuyla camiaya hizmet vermek istediğini söyledi.

Galatasaray'da sportif başarılar devam ederken, sağlam ve kurumsal bir yap kurmayı vaadeden Erzen, sportif başarılara rağmen bir güven bunalımı yaşadıklarını söyledi.

Erzen, konuşmasında şunları söyledi: "Galatasaray bugün bir darboğazda. Yönetime gelirsek ilk yapacağımız çalışmaların başında, bu güven bunalımının aşılması yer alacak. Öncelikle mali ve hukuki durumun fotoğrafı çekilecek. Herşeyi şeffaf hale getireceğiz. Kulübün acil ihtiyacı olan ilk kaynaklar Yönetim Kurulumuz tarafından yaratılacaktır. Bundan sonra da tüm ödemelerimiz için yeniden gerçekçi bir plan yapacağız. 28 Temmuz 2001 tarihinde yapılması planlanan olağanüstü mali genel kurulu da erteleyeceğiz."

"BORÇ ZENGİNİYİZ"

Galatasaray'ın mali durumunun iyi olmadığına işaret eden Erzen, "Kulübümüz borç zengini haline gelmiştir." dedi.
   Kulübün Denetleme Kurulu'na göre 128, Başkan Süren'e görede 70 milyon dolar borcu var. Bu kesinlikle yorum farkından böyle oluşmaktadır. Biz tüm bu yorum farklılıklarını gidererek, Galatarasay'ın gerçek borcunu ortaya koyacağız. Galatasaray'ın çözülmeyecek sorunu yoktur. Hiçbir şey bizi ürkütmüyor" diye konuştu.

"STAT KULÜBE YÜK OLMAYACAK"

Ali Sami Yen Stadı'nın 18 ay içinde yine kulübe yük olmadan 50 bin kişi kapasiteye ulaştıracaklarını ifade eden Erzen,  Kalamış ve Kuruçeşme tesislerinin de Ekim ayından itibaren kulübe hiç bir maliyet yüklemeden modern hale getireceklerini ifade etti.

CANSUN:BANKA BORÇLARI TASFİYE EDİLECEK

Daha kısa bir konuşma yapan Mehmet Cansun da kulübün banka borçlarının tasfiyesine 90 gün sonra başlayacaklarını ifade ederek, Mart ayında yapılıcak kongereye kadar bütün borçları kapatacaklarını söyledi.

Cansun, "Galatasaray Kulübü'nün önümüzdeki kongreye kadar banka borcu olmayacaktır. Ben bunları tasfiye edemezsem, çıkar özür dilerim ve bir daha da Galatasaray'da hiçbir görev almam. Bunun sözünü veriyorum. Bunları yaparken, Galatasaray'ı da sportif açıdan hiçbir şekilde küçültmeyi düşünmüyorum. Kılpayı kaybettiğimiz şampiyonluğu da yenidenkazanmak istiyoruz. Eğer 8 ay sonra başarılı olursak, yeniden görev talep edeceğiz." dedi.

 Basketbol ve voleybol şubesini kapatmayı düşünmediklerini de kaydeden Cansun, bu branşlarda en az eskisi kadar yatırım yapacaklarını belirtti.

6 yaşından itibaren bu kulübün içinde olduğunu da dile getiren Cansun,
 "Benim küs olduğum bir tek Galatasaraylı yoktur. Ancak beni sevmeyen varsa, onlara da giderek bunun nedenini sorup, konuşacağım. Galatasaray'da sevgiyi, ağabey-kardeş ilişkisini hayata geçirdiğimizde, bir dünya markası olan kulübümüzü çok daha büyütme şansına sahibiz." diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz