« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Galatasaray-Trabzon arasında Gökhan pazarlığı

Başkan Adnan Polat, kupa maçında Sadri Şener’den milli oyuncuyu istedi. Transfer için 2.5 milyon Euro ve Aydın önerildi. Başkan, Şenol Güneş ile görüştükten sonra karar vereceklerini söyledi.

Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME
G.Saray, Milan Baros’un sakatlığından sonra yaşadığı sıkıntıyı yerli oyuncuyla gidermenin planını yapıyor. Cimbom’un eski gözdesi Gökhan Ünal yine gündeme geldi. Kayserispor’da oynarken G.Saray ile iplerin gerilmesine neden olan milli futbolcu için sarı kırmızılı yönetim tekrar devreye girdi, ilk somut adım önceki gün oynanan Ziraat Türkiye Kupası’nda atıldı.

Bu işi bitirelim

Bu transferin Bursasporlu Sercan Yıldırım transferinden daha az maliyetle noktalanacağı düşünen yöneticiler, Ali Sami Yen Stadı’nda oynanan maçın şeref tribününde Gökhan pazarlığı yaptı.
6 milyon 250 bin Euro’ya bordo mavili takıma gelen ancak beklenen performansı gösteremeyen golcü futbolcuya güvenen Galatasaray cephesinde başkan Adnan Polat, Sadri Şener’e ve bordo mavili idarecilere “Gökhan Ünal’a talibiz. Bu işi bitirelim” diyerek milli futbolcuya rötarlı da olsa Galatasaray forması giydirmek istediklerini bildirdi.

Nonda da gidebilir

Başkan Şener, Şenol Güneş’le görüştükten sonra kararı vereceklerini söyledi. Sarı kırmızılılar, Gökhan için 2.5 milyon Euro artı Aydın takası ile Karadeniz ekibini ikna etmeye çalışırken, Trabzonspor’un ikna edilememesi halinde Nonda’nın da teklife dahil edileceği belirtildi.

Hakan ÜNSAL
İyi bir alternatif

Galatasaray transfer gerçekleşirse kaç para ödeyecek. Eğer 4 milyon Euro’ya varan rakamlar ödenecekse bana göre gereksiz bir transfer olur. Gökhan Ünal, Galatasaray’ın birinci forveti olamaz. Ancak makul değerde anlaşılırsa, Milan Baros’un yedeği olur.

İlker YASİN
Riskli transfer

Gökhan Ünal, meziyetleri olan bir futbolcu. Ama futbolculuğundan daha önemlisi psikolojik yapısı, konsantrasyonda sürekliliği ve mesleğine duygularını karıştırması noktalarında soru işaretleri var. Broos, Umut’u Gökhan’a tercih etti. Bence riskli bir transfer olur.

Bunları da Beğenebilirsiniz